Yahoo Finance vlerëson rënien e ardhshme NFT si një nga 10 projektet më tërheqëse për viralitetin dhe ekzekutimin

NFT-të janë më të mëdha se arti elektronik; projektet e spikatura lejojnë pronarët të posedojnë një artikull të prejardhjes dhe t'i përkasin një lagjeje në zgjerim.

Yahoo Finance vlerëson rënien e ardhshme NFT si një nga 10 projektet më tërheqëse për viralitetin dhe ekzekutimin

Shumica e identifikojnë fjalën "blockchain" nëpërmjet rekomandimeve të saj nga Bitcoin (BTC) dhe Ethereum (ETH). Megjithatë, paratë dhe inovacioni i tyre i fshehur në fakt e kanë konsideruar atë duke u zgjeruar edhe më thelbësor, aktualisht i përbërë nga simbolet e pandryshueshme shumëmilionëshe (NFT) që po e marrin globin nga tornado sot. Fatkeqësisht, entuziastët aktualisht përballen me një telash krejt të ri: të kuptojnë se cilat projekte NFT meritojnë të blihen. Ndërsa muzikantët elektronikë lançojnë koleksione krejt të reja NFT (herë pas here në baza një herë në javë), mund të jetë e vështirë të kuptosh se cilat lançime mund të jenë CryptoPunks-ët e mëposhtëm dhe cilat me siguri do të bien anash.

Kjo u tha, NFT-të, si një e tërë, në fakt kanë bërë një metodë të gjatë duke marrë parasysh se ditët e tyre të hershme të të qenit thjesht art elektronik për entuziastët. Shpejt përpara disa vitesh, dhe shumë prej këtyre projekteve të njëjta përfshinin një histori komplekse, duke kontribuar në vlerën e tyre totale. Në fund të fundit, shumë entuziastë pajtohen se mund të jetë shumë më e këndshme të grumbullosh diçka kur ata po marrin një artikull të sfondit ose hyrjes direkt në një lagje.

Miliarderët e Bitcoin u bënë një nga video-lojërat e para me temë kriptomonedha në botë sot. Në të vërtetë, duke pasur parasysh që lansimi i saj në 2014, videoloja në fakt është shkarkuar dhe instaluar mbi 10 milionë herë, me një rezultat të përgjithshëm individual prej 4.8/5.0 në App Store Bitcoin Billionaires në fakt e ka konsideruar atë të rilindur në një mënyrë që mendohet të jetë shumë më mbresëlënës, gjithashtu i pazakontë lojtarët që janë përfshirë në të vërtetë me lojën video duke pasur parasysh që fillimi.

Si rezultat, grupi ka prezantuar në fakt një koleksion NFT të motivuar drejtpërdrejt nga arti dhe personazhet nga video-loja e tyre fillestare celulare, me paraqitje, varietete dhe dizajne krejt të reja. Megjithatë, për ata që janë të rinj në këtë punë, sistemi u garanton klientëve që nuk kërkojnë të kenë asnjë lloj përvoje të mëparshme për të marrë kënaqësi nga rënia e tyre më e fundit.

Është koha e nisjes

Miliarderët e Bitcoin janë NFT të artit pixel, secili ka funksionet e veta fillestare. Ndërsa në sipërfaqe, ato janë thjesht pasuri që i mbijetojnë zinxhirit të bllokut Ethereum, për më tepër, ata janë qytetarë të një globi me të huaj, zombie dhe qenie engjëllore (të ndërtuara nga drita e pastër), secila në përpjekje për t'u bërë një kripto. miliarder, edhe pse jo vazhdimisht për të njëjtin faktor. Çdo individ që arrin një miliarder Bitcoin merr pjesë në këtë udhëtim, duke arritur në globin pas blockchain.

Rënia më e fundit në fakt është mundësuar nëpërmjet projektuesit të aplikacioneve të njohura, FizzPowGames FizzPow Games në fakt ka konsideruar që lojtarët e lejuar të bëhen vetë Miliarderë të Bitcoin, me lançimin e 13,337 NFT-ve. Çdo NFT sigurisht që do të përbëhet nga mbi 200 karakteristika të dallueshme. Ndërsa ata me siguri do të funksionojnë krejtësisht ndryshe nga video-loja aktuale që grupi ndan, ata po ndërtojnë gjithashtu video lojëra të reja të bazuara në blockchain. Ndërkohë, adhuruesit e kriptomonedhave mund të zgjedhin të shfaqin koleksionin e tyre, të krijojnë tregimet e tyre ose të vazhdojnë t'i mbajnë ato siç i vlerësojnë.

Më shumë kuptime mbi Miliarderët e Bitcoin më poshtë

Kohët e fundit, puna e miliarderëve të Bitcoin u përfshi në Top 10 NFT Drops të ardhshme të Yahoo Finance, një renditje e bukurisë nga 500 ekspertë të NFT. Në këtë listë, Miliarderët zënë vendin e 10-të nga 100 projekte bazuar në fuqinë dhe ekzekutimin.

Duke u bërë miliarder

Sistemi në fakt thjesht ka mbyllur para-shitjen e tij, ku pjesëmarrësve shumë herët iu dha një përfitim 24-orësh për të prodhuar NFT-të. Sipas Bitcoin Billionaires, pasuritë me siguri do të tregtohen në OpenSea pas shitjes publike, e cila fillon 28 tetor në orën 5:XNUMX EST.

Duke parë paraprakisht udhërrëfyesin kryesor të grupit, 2 shpërblime tregohen gjithashtu në llojin e airdrops arbitrare, të përbërë nga një CryptoPunkand Bored Ape NFT Prandaj, mbajtja e një Miliarderi Bitcoin sigurisht që do t'u ofrojë klientëve një mundësi shtesë për të marrë sende të dobishme elektronike nga projekte të tjera të ndryshme. , një model që ka të ngjarë të dyfishohet ndërsa puna përparon.

Mësoni shumë më tepër në lidhje me Miliarderët e Bitcoin

Disclaimer. CryptoPumpNews nuk rekomandon asnjë lloj materiali ose artikulli në këtë faqe interneti. Ndërsa synojmë t'ju ofrojmë informacione shumë të rëndësishme që mund të marrim, shikuesit duhet të bëjnë studimin e tyre kërkimor përpara se të ndërmarrin çdo lloj aktiviteti që lidhet me biznesin dhe të sjellin detyrim të plotë për zgjedhjet e tyre, as ky shkrim nuk mund të merret. konsiderohen si sugjerime për investime financiare.

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju