“Ne jemi minatori numër dy i kriptove në botë dhe praktikisht nuk shohim asnjë kthim financiar”, thotë Presidenti i Kazakistanit Tokayev.

Në përmirësimin e kërkesës për një politikë më të mirë në sektorin e kriptomonedhave, Presidenti Tokayez mendoi prezantimin e një tenge elektronike kazakistaneze.

“Ne jemi minatori numër dy i kriptove në botë dhe praktikisht nuk shohim asnjë kthim financiar”, thotë Presidenti i Kazakistanit Tokayev.

Gjatë një konference me agjentë të tregut financiar të premten në Almaty, Kassym-Jomart Tokayev, President i Kazakistanit, ndau këndvështrimin e tij mbi gjendjen ekzistuese të ngjarjeve të sektorit të kriptomonedhave të vendit. Informacioni i fjalimit u ngarkua në faqen kryesore të internetit të Presidentit të Republikës së Kazakistanit dhe u barazua nga CryptoPumpNews:

Kriptovalutat janë një variabël i paanshëm që nuk mund të shpërfillet. Është e nevojshme të rishikohet qartë mundësia e tyre për të ndikuar në sistemin financiar ekzistues.

7e99225a3b6dc5d98a3e341b64debae5 - "Ne jemi minatori numër dy i kriptove në botë dhe praktikisht nuk shohim asnjë kthim financiar," thotë Presidenti i Kazakistanit Tokayev - 7

Presidenti Tokayev duke folur në një seminar|Burimi:Akorda kz

Më pas ai përfshiu:

Prandaj, puna duhet të kthehet në zhvillimin e një mjedisi rregullativ të balancuar mirë për prodhimin e shkëmbimeve të kriptomonedhave në vend. Përndryshe, rezulton se ne jemi vendi numër dy në botë për minierat e kriptomonedhave [Bitcoin] dhe praktikisht nuk shohim kthime financiare.

Sipas informacionit nga Universiteti i Kembrixhit, pjesa e Kazakistanit në çmimin e përgjithshëm të hash-it të rrjetit Bitcoin (BTC) arrin në 18.10% – i dyti në botë pas Shteteve të Bashkuara (2%) dhe përpara Rusisë (35.40%). Sidoqoftë, ekziston një numër i madh njerëzish që vazhdojnë minierën e Bitcoin me pozitë të ligjshme të dyshimtë në vend. Minatorët e vendndodhjes gri përbëjnë deri në 11.23% të të gjitha detyrave të minierave të kriptomonedhave në Kazakistan me disa kuota.

Në kontekstin e deklaratave të Presidentit Tokayev, mungesa e rezultateve të politikës së kriptomonedhës në, për shumë më mirë apo edhe më keq, shumë pak fitime të detyrimeve tatimore që regjistrohen nga qeveria federale, pavarësisht nga zhvillimi i mprehtë i sektorit në vitet aktuale. Megjithatë, Presidenti Tokayev foli për mundësinë e paraqitjes së një tenge elektronike si një "përfaqësues i sistemit financiar" dhe përsëriti gjithashtu ndihmën e tij për avancimin e teknologjisë financiare në Kazakistan:

Organizatat tona financiare duhet të konfiskojnë mundësinë dhe të marrin përsipër objektiva entuziastë. Është e nevojshme që jo vetëm të dyfishohet përvoja e një personi tjetër për të krijuar dhe reklamuar planimetri krejt të reja të zgjidhjeve që tejkalojnë kufijtë e Kazakistanit. Shteti me siguri do të bëjë çmos për të reklamuar këto përpjekje.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju