Autoriteti i turizmit në Tajlandë po konsideron krijimin e shenjës së tij të shërbimeve

Monedha e rekomanduar TAT sigurisht që do të lejojë drejtuesit e turizmit të përfitojnë nga tërheqja e kriptomonedhave.

Autoriteti i turizmit në Tajlandë po konsideron krijimin e shenjës së tij të shërbimeve

Autoriteti i Turizmit i Tajlandës (TAT) po shqyrton krijimin e tokenit të vet të shërbimeve për të përfituar nga tërheqja në rritje e kriptomonedhave.

E emëruar sipas frazës së kompanisë, strategjia për lëshimin e TAT Coin sigurisht që do të duhet të shfletojë strukturën e ndërlikuar të ligjshme të Tajlandës, si dhe politikat përpara se të ringjallet.

Bangkok Post raportoi të mërkurën se TAT është në biseda me Bursën e Tajlandës në lidhje me aspiratat e saj, si dhe saktësisht se si mund të realizohet transferimi i vlerës pa paraqitur aspektet spekulative të tregtimit.

TAT Coin "do të përfshinte transferimin e kuponëve në tokenat dixhitale që mund të ndihmonin operatorët të fitojnë likuiditet më të madh", sipas të dhënave.

Yuthasak Supasorn, guv i TAT, pohoi se ai vlerëson kapacitetin që risitë si kriptovalutat duhet të ofrojnë, si dhe mendon se është një mundësi fantastike për tregun e turizmit tajlandez për të rritur konkurrencën në afat të shkurtër duke sjellë pronarë të kriptomonedhave:

"Ne duhet të përgatisim infrastrukturën dixhitale dhe shkrim -leximin dixhital për operatorët tanë të turizmit në mënyrë që të fillojmë kripturizmin pasi modeli tradicional i biznesit mund të mos jetë në gjendje të vazhdojë me ndryshimet e reja."

Aspiratat e qëndrueshme të TAT-it sigurisht që do ta shihnin atë shoqërues me shkëmbimin e lagjes Bitkub për të krijuar një sistem turistik duke përfshirë monedhën TAT si dhe simbole potencialisht të pandryshueshme (NFT). Megjithëse Tajlanda është ndër vendet e para në Azinë Juglindore që miraton rregulloret e kriptomonedhave, NFT-të nuk janë ende të ligjshme.

Related: Banka rezervë e Tajlandës përshkruan masat mbrojtëse për një CBDC të ardhshme me pakicë

Të hënën, qeveria federale tajlandeze prezantoi se me siguri do të hiqte dorë nga karantina për turistët e imunizuar në Bangkok, si dhe 9 rrethe të tjera të ndryshme nga 1 Nëntori e tutje, në dëshirën për të rivendosur situatën ekonomike, e cila në fakt ka qenë vetëm një nga më të ngadaltat në Azinë Lindore gjithashtu. si Paqësor për të rikuperuar nga pandemia.

"Ekonomia tajlandeze ka të ngjarë të kërkojë një kohë më të gjatë për t'u rikuperuar për shkak të vonesës në kthimin e turistëve të huaj," pohoi Kiatipong Ariyapruchya, ekspert financiar i kombit të moshuar të Bankës Botërore për Tajlandën.

Banka Botërore nisi një rekord të martën, duke ulur më tej projeksionin e zhvillimit financiar të Tajlandës në vitin 2021, duke e çuar atë në 1%.

Siç ka raportuar në fakt CryptoPumpNews, pronat e kriptove ofrojnë një mundësi të ndryshme për të ndryshuar zgjidhjet e qeverisë federale, si dhe për të reklamuar zhvillimin financiar në zonë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju