Ligjvënësit tajlandezë u kërkuan të miratojnë kriptomat e turizmit për të joshur nomadët dixhitalë

Shpërndarja e monedhës TAT ​​të Autoritetit të Turizmit të Tajlandës po bëhet më e detajuar për t'u përmbushur, dhe gjithashtu aktualisht është duke pritur për autorizimin e qeverisë federale sipas numrave të lagjeve.

Ligjvënësit tajlandezë u kërkuan të miratojnë kriptomat e turizmit për të joshur nomadët dixhitalë

Një shtyp në Tajlandë për të rritur PBB-në (GPD) duke synuar nomadët dixhitalë të kriptove po vjen më i detajuar për t'u përmbushur sipas mediave të lagjes.

Autoriteti i Turizmit i Tajlandës (TAT) në fakt ka eksploruar lëshimin e tokenit të vet të energjisë të quajtur TAT Coin duke e konsideruar atë shtator si komponent të një projekti të përgatitur "kriptturizmi". Synimet e fushatës për të sjellë nomadë dixhitalë të pasur me kripto dhe gjithashtu TAT ka mbetur në të vërtetë në biseda me Bursën e Tajlandës në lidhje me emetimin e TAT Coin.

Sipas një regjistrimi të 24 nëntorit nga Bangkok Post, objektet pas monedhës TAT ​​janë "gati" për të shkuar dhe gjithashtu aktualisht janë duke pritur për miratimin nga qeveria federale tajlandeze.

Duke folur në seminarin "Transformo turizmin me kriptoturizëm" të martën, Jirayut Srupsrisopa, krijuesi dhe gjithashtu CEO i shkëmbimit të kriptove të lagjes Bitkub u kërkoi politikëbërësve të miratojnë përhapjen e TAT Coin:

"Industritë private përgatiten të ofrojnë lehtësira dixhitale, megjithatë ne thjesht presim që qeveria federale të shtypë ndryshimin duke vendosur rregullore, udhëzime dhe madje plane për të ndihmuar në tregjet e posedimit dixhital."

“PBB-ja jonë kombëtare mund të rritet gjashtë herë nëse mund ta forcojmë këtë treg,” shtoi ai.

Sipas Bangkok Post, guvernatori i TAT, Yuthasak Supasorn shpjegoi se fushata e kriptoturizmit konsiston në "ndërtimin e një ekosistemi të ri turistik, i cili përdor teknologjitë dixhitale për të lejuar popullatat e pasura, përfshirë mbajtësit e kriptomonedhave, të kanalizojnë paratë e tyre drejtpërdrejt te operatorët turistikë pa agjentë apo ndërmjetës".

Related: Mastercard lëshon karta të lidhura me kripto në të gjithë Azinë dhe Paqësorin

Supasorn pretendoi se zhvendosja do të ndihmonte në mënyrë të konsiderueshme kompanitë e lagjes të rikuperonin që në fakt janë ndikuar nga mungesa e burimeve turistike që rrjedhin drejt e në vend për shkak të pandemisë ndërkombëtare. Al Jazeera raportoi sot se Tajlanda pa një sasi totale prej 106,117 pushuesish në 10 muajt e parë të vitit 2021, që është një pjesë e vogël e 40 milionë vjetore të zakonshme të para-pandemisë.

Pavarësisht se sektori ekonomik ishte gati për të mbështetur këtë projekt, Supasorn paralajmëroi se ka ende shumë punë për të bërë brenda qeverisë federale për të planifikuar për hapjen e një fushate të tillë entuziaste të fokusuar në monedhën dixhitale.

“Për shkak të statusit të TAT-it si ndërmarrje shtetërore, ka shumë çështje rregullatore që duhet të diskutojmë me palët e lidhura përpara zbatimit. Dhe ka edhe masa të tjera parandaluese kundër krimeve kibernetike dhe mbrojtje të klientëve që duhet të përgatisim,” pohoi ai.

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju