SQUID u rrit me 600% sot, pavarësisht debatilit dhe hetimit të Binance

Binance fut në listën e zezë llogaritë e programuesit të Squid Game të dhënat që dizajnerët përdornin miksera monedhash për të mbuluar gjurmët e tyre.

SQUID u rrit me 600% sot, pavarësisht debatilit dhe hetimit të Binance

Shkëmbimi më i rëndësishëm i kriptove në botë, Binance, ka prezantuar në fakt një pyetje direkt në tokenin e Squid Game për të hartuar fondet që lidhen me pompën legjendare 45,000% dhe për të asgjësuar disa ditë më parë.

Shenja e lojërave video të bazuara në zinxhirin inteligjent Binance SQUID supozohet të jetë një mashtrim largimi ose tërheqje tapeti sipas shkëmbimit. Pavarësisht kësaj, disa individë shumë shpresëdhënës janë ende duke blerë tokenin me shpresën e një rilindjeje, me koston e rritjes me 6 shtresa në 24 orët e mëparshme.

Binance po kontrollon zgjedhjet për të ndihmuar ata që morën shenjën dhe humbën në aksident. Me sa duket është duke futur në listën e zezë adresat e lidhura me projektuesit dhe duke përdorur analitikë blockchain për të njohur kriminelët. Ajo dëshiron të rikuperojë fondet e derdhura, megjithëse kjo duket një shans mjaft luftarak.

Binance kuptoi se projektuesit kishin përdorur në fakt një mikser monedhash të quajtur Tornado Cash për të turbulluar marrëveshjet e tyre. "Ekipi ynë i sigurisë aktualisht është duke gjurmuar ato fonde," informoi një përfaqësues Barrons përpara se të përfshinte:

"Këto lloje të projekteve të mashtrimit janë bërë shumë të zakonshme në hapësirën DeFi pasi investitorët spekulativë të kriptove që kërkojnë 'goditjen e hënës' të radhës janë të shpejtë për të investuar në projekte pa bërë kujdesin e duhur."

Binance planifikon t'ia dorëzojë kërkimet e saj policisë së duhur.

Më 29 tetor, CryptoPumpNews raportoi se pronarët e tokenave nuk ishin në gjendje të ofronin pasi kostoja e SQUID u pompua më e madhe se 45,000%. Shikuesit e industrisë në të vërtetë kishin rritur paralajmërimet në atë kohë duke deklaruar se kishte të gjitha indikacionet e një mashtrimi si mbyllja e llogarive të rrjeteve sociale, dizajnerët konfidencialë dhe një letër e bardhë e dyshimtë. Njësitë elektrike të mediave kryesore raportuan për tokenin Squid Game i cili nxiti shumë më tepër FOMO.

825a79cce1e63a1c3156934da078cc06 - Token SQUID u rrit me 600% sot, pavarësisht debatilit dhe hetimit të Binance - 7

Një shumëllojshmëri dublikatash të tokenit dhe rrjeteve të tij sociale u shfaqën brenda disa ditësh dhe projektuesit ngarkuan në rrjetin Telegram 'Squid Game BSC' se ata “nuk duan të vazhdojnë të ekzekutojnë projektin pasi jemi të dëshpëruar nga mashtruesit dhe jemi të mbingarkuar me stres.”

Deri më 1 nëntor, Twitter në fakt e kishte shënuar llogarinë e tij si të dyshimtë dhe kostoja e tokenit u nda me 99% duke eliminuar fitimet nga 2,861 dollarë në një vlerë deri në absolutisht jo.

Related: Loja mbaroi! 'Lojë Squid'- mashtrimi i motivuar i kriptove shpërbëhet si përplasje të kostos nga 2.8 mijë dollarë në absolutisht asnjë

Gjurmuesi i CoinMarketCap i zotëruar nga Binance aktualisht tregon një kujdes në faqen e tij të internetit për SQUID:

“Ekzistojnë dëshmi në rritje se ky projekt ka qenë i ashpër. Ju lutemi bëni kujdesin tuaj të duhur dhe tregoni kujdes ekstrem. Ky projekt, megjithëse është frymëzuar qartë nga shfaqja e Netflix me të njëjtin emër, NUK është e lidhur me IP-në zyrtare.”

Çuditërisht, individët janë ende duke blerë simbolet. Në momentin e kompozimit, SQUID po tregtohej me 600% gjatë 24 orëve të mëparshme me 0.038 dollarë sipas CMC.

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju