Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners dhe FTX lëshojnë fondin e lojërave prej 100 milion dollarësh

Kryqëzimi midis teknologjisë moderne të blockchain, kriptomonedhës dhe lojërave po zhvillon një fakt krejt të ri për lojtarët.

Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners dhe FTX lëshojnë fondin e lojërave prej 100 milion dollarësh

Disa nga kompanitë sipërmarrëse më të rëndësishme të blockchain kanë drejtuar në fakt një fond të ri investimi financiar kushtuar lojërave Web 3, të referuara gjithashtu si GameFi, ndoshta duke u zhbllokuar në një treg jashtëzakonisht shpërblyes që sheh kriptomonedhën dhe blockchain të kombinuar me tregun konvencional të lojërave.

Të premten, Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners dhe shkëmbimi i nënprodukteve FTX prezantoi nisjen e një fondi komuniteti GameFi prej 100 milionë dollarë. ”, pohoi biznesi.

Ekzekutivja e Lightspeed Venture Partners, Amy Wu, shpjegoi lojërat si një mundësi e madhe për të "sjellur miliardë përdoruesit e ardhshëm në Web 3", një ide e gjerë që përshkruan një rrjet shtesë të decentralizuar. Lightspeed aktualisht ka shpenzuar mbi 300 milionë dollarë drejt e në lojërat e fundit dhe biznesin e kriptomonedhave, të përbërë nga Epic Games, Wintermute, FTX dhe Offchain Labs.

Edhe pse kuotat e çmimeve ndryshojnë, tregu botëror i lojërave pretendohet të prodhojë më shumë se 100 miliardë dollarë fitime vjetore – një numër që parashikohet të shkojë në 200 miliardë dollarë në 2 vitet e ardhshme, sipas furnizuesit të informacionit të lojrave Newzoo

Teknologjia moderne Blockchain dhe kriptomonedha po kombinohen në mënyrë progresive me peizazhin e lojërave, duke zhvilluar përvoja individuale dhe lloje të reja të fitimit të parave. Ky kryqëzim ka gjeneruar në fakt GameFi, një term i gjerë që përcakton financimin e lojërave nëpërmjet DeFi dhe simboleve të pandryshueshme.

Related: Ish zhvilluesit e Activision, Disney dhe Lucas Films ekspozojnë lojën kompjuterike me fuqi NFT

GameFi po fiton gjithashtu kontroll si një ide brenda "metaverse" të supozuar, i cili përcakton një variacion të avancuar të rrjetit, përfshirë faktet në internet, faqet e mediave sociale dhe shërbimin. Fonde të shumta të përbashkëta kanë caktuar në fakt burime për këtë ngritje të drejtë, të përbërë nga Sanctor Capital, i cili sapo ngriti 20 milionë dollarë dhe Huobi Group, i cili lëshoi ​​një fond prej 10 milionë dollarësh.

Kur u pyet për propozimin afatgjatë të idesë metaverse, Amy Wu informoi CryptoPumpNews se "metaverse është një botë potenciale dixhitale ku njerëzit ndërtojnë identitetin, reputacionin, bëjnë miq, luajnë dhe bëjnë transaksione". Ajo sqaroi më tej:

“Nëse bëhet qoftë edhe një fraksion po aq kuptimplotë sa jeta jonë jashtë linje, është tepër e vlefshme. Prandaj, pse kompanitë e Web 2 si Meta dhe kompanitë vendase Web 3 po përpiqen ta ndërtojnë këtë. Njerëzit shpenzojnë orë në ditë në lojëra si Fornite dhe Roblox, kështu që besoj se metaverset do të lindin nga një lojë sociale.

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju