Sandbox Metaverse Alpha lançohet më 29 nëntor pas katër vitesh në zhvillim

Kostot e SAND në fakt janë rritur në një nivel të ri të të gjitha kohërave pasi The Sandbox prezanton rastin e tij shumë të pritshëm metaverse të lojës për të fituar.

Sandbox Metaverse Alpha lançohet më 29 nëntor pas katër vitesh në zhvillim

Shtëpia në internet e Animoca Brands si dhe kompania e lojërave video The Sandbox po hap komponentin e Metaverse të saj për lojtarët për herë të parë duke përdorur një rast Alpha shumëjavor për të luajtur për të fituar (P2E).

Por vetëm një pjesë e vogël e lojtarëve me fat me siguri do të arrijnë të vlerësojnë përvojën e plotë.

Globi i lojërave me video në internet të Sandbox i lejon klientët të fitojnë para nga koha e tyre e investuar në Metaverse duke përdorur një version për të luajtur për të fituar. Lojtarët mund të blejnë tokë, si dhe të zhvillojnë NFT brenda lojës video, si dhe të fitojnë token Sandbox (SAND) duke përfunduar misione të ndryshme. Ata gjithashtu mund të vendosin shenjën.

Sipas lajmeve të 17 Nëntorit nga kompania, rasti me siguri do të fillojë më 29 nëntor në orën 1:20 UTC si dhe sigurisht do të zgjasë deri më 5000 dhjetor. Një ekip i zgjedhur prej thjesht 1,000 klientësh sigurisht që do të ketë mundësinë të fitojë deri në 3,500 rërë ( me vlerë rreth 3 dollarë me kosto ekzistuese) si dhe 18 NFT unike duke përdorur kohën e investuar përgjatë XNUMX përvojave të krijuara nga grupet The Sandbox.

(* 29 *)

Përgatituni për The Sandbox Alpha!
Nisja më 29 nëntor
Çdokush mund të përjetojë qendrën Alfa si dhe 3 përvoja
5,000 kalime Alfa që pranojnë materiale, NFT, si dhe 1,000 SAND!

Merrni të gjitha informacionet e renditura më poshtë https://t.co/63iAl5MMmS pic.twitter.com/OiXmbAWYN2

—– The Sandbox (@TheSandbox Game) 16 nëntor 2021

3 NFT-të unike thjesht do të ofrohen gjatë gjithë rastit. Ata me siguri do të portretizojnë një portë të stilit mesjetar, një dragua blu dhe të zi, si dhe një shpatë të gjatë që janë të gjitha funksionale në Sandbox Metaverse.

c37c3d4e89dca126cecff7369b636591 - Sandbox Metaverse Alpha lançohet më 29 nëntor pas katër vitesh në zhvillim - 7

Alpha Pass është një biletë NFT që i jep akses të plotë rastit për 5000 persona. Një mijë janë në dispozicion në vizatim për Pronarët e Tokave Sandbox, si dhe 2,250 edhe më shumë sigurisht që do t'u shpërndahen pronarëve të llogarive Sandbox duke përdorur garat e përditshme sociale për një kohëzgjatje 3 javore. Këto bileta ari sigurisht që do të dalin në shitje në tregun e dytë të OpenSea midis 29 nëntorit dhe 19 dhjetorit.

Lojtarët pa leje me siguri do të kenë aftësinë për të fituar akses në 3 përvoja, si dhe në Alpha Hub, një cilësim lojërash video me shumë lojtarë që përfshin një sërë fushash si dhe misione, por ata me siguri nuk do të kualifikohen për stimuj P2E.

Sipas informacionit nga OpenSea, norma e dyshemesë për Sandbox NFT qëndron në rreth 1.019 Ether (ETH) me vlerë 4,284 dollarë në kohën e kompozimit. Sasia totale e profesionit qëndron në 39,700 ETH (165.3 milionë dollarë) për shkak të fundit të 2019.

Për klientët fare të rinj që po shqetësohen për t'u futur në lojën video në internet, themeluesi dhe kryetari i Animoca Brands, Yat Siu, informuan CryptoPumpNews se individët duhet të kushtojnë kohë për të përjetuar me përpikëri Sandbox-in përpara se të blejnë tokë të tokenizuar:

“Unë do t'u rekomandoja njerëzve që duan ta përjetojnë atë, thjesht shkoni në vendet, përjetoni ato, bashkohuni me komunitetin në Discord, bëni një bisedë me ta. Shihni se për çfarë bëhet fjalë përpara se të filloni të blini tokë sepse e dini, është si të blesh pasuri të paluajtshme kudo në botë.”

"Dua të them, ju nuk do të fluturoni për në Nju Jork dhe do të thoni, unë do ta marr atë," përfshiu ai.

Related: Axie Infinity, Decentraland si dhe tubimi i kriptove 'metaverse' pasi Facebook u riemërua në Meta

Në fillim të këtij muaji, The Sandbox mbylli një raund financimi të Serisë B prej 93 milionë dollarësh të udhëhequr nga SoftBank Vision Fund 2. Kompania përmendi se detyra ka qenë në të vërtetë në zhvillim për katër vjet, si dhe sigurisht që do të lëshojë Metaverse të saj në "faza fazash ” duke përparuar. Financimi supozohet se do të shkojë në drejtimin e shkallëzimit të The Sandbox duke përdorur krijimin e lojërave video krejt të reja, si dhe përvojat live, si dhe kërkimin e bashkëpunimeve të shtuara me emrat e markave të preferuara, si dhe të drejtat e autorit.

Sipas informacionit nga Coingecko, norma e SAND arriti një nivel të ri të përjetshëm prej 3.42 dollarë më herët sot. SAND në fakt ka marrë një rritje të shpejtë në 2021, duke marrë 8663.5% gjatë 12 muajve të mëparshëm.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju