RTFKT bashkëpunon me Daz 3D për të avancuar NFT-të metaverse

Kumulativi elektronik NFT pritet të debutojë koleksionin e tyre të karaktereve pfp, të titulluar Clone X, më vonë këtë muaj.

RTFKT bashkëpunon me Daz 3D për të avancuar NFT-të metaverse

RTFKT Studios, artikuluar artikuluar, në fakt ka prezantuar një bashkëpunim të përbashkët me projektuesin e aplikacioneve softuerike Daz 3D për të përfituar nga teknologjia e tyre moderne për të zhvilluar karaktere zhytëse, tre-dimensionale për tokenin e tyre të ardhshëm të pandryshueshëm, ose NFT, nisjen, Clone X.

E themeluar nga Chris Le, Benoit Pagotto si dhe Steven Vasilev, RTKFT në fakt janë ngritur në qendër të shoqërisë së këpucëve të tenisit të gjeneratës së ardhshme, duke lidhur risitë e lulëzuara të fakteve në rritje, simbolet e pandryshueshme si dhe verifikimin blockchain, ndër të tjera, për të zhvilluar NFT-në e tyre. Emri i markës së këpucëve tenisi.

Përpjekja më e re e RTKFT, një detyrë e karakterit pfp, sigurisht që do të përdorë Kompletin e Shërbimeve PFP të Daz 3D për të zgjeruar mundësitë për personazhet në një shumëllojshmëri të gjerë konfigurimesh që përbëhen nga lojëra video, videoklipe, rrjete sociale si dhe metaverse.

Sistemi i aplikimit të softuerit të Daz 3D është vendbanimi i mbi 4 milionë muzikantëve si dhe zhvilluesve në të gjithë globin. Bashkëpunimi i tyre me RTKFT-në parashikohet të jetë i pari nga shumë prodhime në mes të dy firmave gjatë vitit të ardhshëm.

Cointelegraph bisedoi me Chris Le, themeluesin si dhe oficerin kryesor të policisë me imagjinatë në RTKFT, për të zbuluar më shumë në lidhje me të menduarit pas partneritetit Daz 3D:

“Unë kam qenë gjithmonë një avokat i madh për Jutah. Duke qenë i lindur dhe i rritur këtu, më vjen mirë të punoj me një kompani tjetër të themeluar 3D që vjen nga Juta. Jo shumë njerëz e dinë këtë, por 3D u shpik në Utah nga Ed Catmull - bashkëthemelues i Pixar dhe ish-President i Walt Disney Animation Studios - në Universitetin e Utah. Ndjeva sikur ishte koha për të vazhduar pishtarin.”

Duke folur për vizionin arkitektonik për partneritetin, Le ndau një vërejtje gazmore që përdoret zakonisht në komunitetin e grafikës dixhitale: "Daz 3D dhe RTFKT do të krijojnë diçka të re përveç çajnikut [Utah]".

Të ngjashme: "Ne duam të jemi marka e metaverses," thotë Chris Le i RTKFT

RTFKT shfaqi projektin e tyre të ardhshëm të avatarit për njujorkezët në Times Square këtë javë për ngjarjen jpeg që ka të gjithë duke folur, NFT NYC.

E pritshme të lançohet më vonë këtë muaj, detyra shumë e përgatitur për Clone X sigurisht që do të përfshijë 20,000 karaktere, pesëdhjetë për qind e të cilave me siguri do t'u ofrohen pronarëve ekzistues të RTFKT në një rast parashitje 48-orëshe, në përputhje me partnerin në një tregu publik Ankand publik holandez.

Në komponentin e fundit të diskutimit tonë, ne e pyetëm Le-në nëse ai mendonte se në fakt ka përfunduar të jetë një atribut i rëndësishëm që punët e krijuara nga NFT pfp janë 'metaverse të përgatitura' pas nisjes.

"Po. Kjo do të nisë epokën e përvojave AR / VR në një nivel tjetër. Njerëzit do të duan të kenë një vend për të përdorur NFT-të e tyre, qoftë shtëpia e tyre në metaverse, veshjet e modës metaverse në festa metaverse, ose të qenit avatarët e tyre.”

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju