Shtëpia Mbretërore e Savojës NFT do të debutojë në 150 vjetorin e Bashkimit të Italisë

NFT-të fillimisht në koleksion sigurisht që do të përfshijnë personazhe speciale të Marie-Jos é, mbretëreshës së fundit të Italisë, të cilat mund të përdoren për komunikim në Metaverse.

Shtëpia Mbretërore e Savojës NFT do të debutojë në 150 vjetorin e Bashkimit të Italisë

Mbikëqyrësi i filmit multimedial si dhe muzikanti Yi Zhou është krijuar për të prerë simbolet e para mbretërore të pandryshueshme, ose NFT-të, bazuar në përrallën e Shtëpisë së Savojës në Itali. Punët elektronike bëhen në partneritet me pasardhësin (jo mbretërues) të Shtëpisë së Savojës. , Emanuele Filiberto di Savoia, Princi i Venecias.

Shtëpia e Savojës kuptohet se luan një funksion thelbësor në bashkimin e Italisë, ose "Risorgimento", mbi 150 vjet më parë. Pas atij mbreti, Victor Emmanuel II, funksionoi si një ikonë e lëvizjes. Së bashku me kryeministrin e Sardenjës-Piemonte, Camillo Benso, i referuar si Konti i Kavourit, protestuesi i fundit Giuseppe Mazzini, si dhe Giuseppe Garibaldi- "truri", "zemra" si dhe "shpata" e Risorgimento-s, 4 meshkujt udhëhoqën prodhimin e një shteti bashkëkohor, unitar italian në 1871. Kjo e përfundoi departamentin e gadishullit italian drejt e në disa qytet-shtete të pavarura për shkak të Mesjetës.

d97b69e2af53cc08fb6acff40c92877b - Shtëpia Mbretërore e Savojës NFT do të debutojë në 150 vjetorin e Bashkimit të Italisë - 13

Cerimonia di insediamento del nuovo Parlamento [Shpallja e Mbretërisë së Italisë dhe Parlamenti i parë Italian]|Pikturë nga Domenico Induno (1815-1878)

Ndërsa edhe më shumë NFT që informojnë përrallën e Shtëpisë së Savojës sigurisht që do të mund të gjenden në fazat e mëvonshme, nisja paraprake e Zhou përbëhet nga personazhet elektronike të Mbretëreshës Marie-Jos é, mbretëreshës së fundit të Italisë Marie-Jos dhe u martua me Princin Umberto të Italisë në 1930. Kur filloi Lufta e Dytë Botërore, ajo ofroi përkohësisht në Kryqin e Kuq në Libi, loboi për ndihmë për Belgjikën kur ishte nën linjën e punës naziste si dhe diskutoi privatisht me sfiduesit e totalitarit italian Benito Musolini.

Megjithëse Shtëpia e Savojës u bë heronj të Risorgimento-s, pasardhësi i tyre, Mbreti i turpëruar Victor Emmanuel III, përfundoi duke u lidhur me fashizmin si dhe me Musolinin Për shkak të pakënaqësisë në rritje si dhe disfavorit midis italianëve mesatarë, Victor Emmanuel III hoqi dorë në 1946. Si Umberto ashtu edhe Marie-Jos é në fakt ishin ngritur në fron, por sapo kishin mbajtur titujt e tyre monarkikë për pak më shumë se një muaj përpara se një mandat të eliminonte monarkinë si dhe të çonte në prodhimin e Republikës Italiane.

8bae78d45abed1fc17992b4a8917e4b9 - Shtëpia Mbretërore e Savojës NFT do të debutojë në 150 vjetorin e Bashkimit të Italisë - 15

Marie-Jos é, Mbretëresha e fundit e Italisë|Fotografuar nga Ghitta Carell (1899-1972)

Pjesa e parë e funksioneve përbëhet nga foto si dhe personazhe të mbretëreshës së ndjerë, të cilat janë krijuar për komunikime metaverse. Në përmirësim, një pjesë e fitimeve nga shitjet e NFT sigurisht që do t'u jepet bamirësive të mbështetura nga Artisti i Shtëpisë së Savojës, Yi Zhou, foli me CryptoPumpNews në një takim të posaçëm në lidhje me rënien e ardhshme të NFT.

4e5e5c51716c9efc80746a694b00c672 - Shtëpia Mbretërore e Savojës NFT do të debutojë në 150 vjetorin e Bashkimit të Italisë - 17

Marie-Jos é, Mbretëresha e fundit e Italisë|Fotografi i paidentifikuar

Kointelegrafi: Cilët janë disa nga mbretërit dhe mbretëreshat që do të përfshihen në këto NFT të Shtëpisë së Savojës?

Yi Zhou: Ne me siguri do të bëjmë një univers; sigurisht që do të fillojmë me Marie-Jos é, i cili do të jetë numri i parë që me siguri do të reklamojmë pasi ajo ka një përrallë intriguese që në fakt lidhet me fashizmin [luftarak] [gjatë Luftës së Dytë Botërore] Ishte një moment intrigues në sfondin italian. Kështu që ndjeva se ishte magjepsëse të gërmoja pak më thellë për këtë.

CT: Sa saktësisht do të kontribuojnë ata në Metaverse? A do të jenë lojtarët në gjendje të deklarojnë, të kontrollojnë një Pallat elektronik Quirinal [ish-rezidenca zyrtare e monarkëve italianë] për të tërhequr personazhet?

YZ: Po, besoj se ky është objektivi, të jemi në gjendje të prodhojmë prona të veçanta rreth këtyre individëve së bashku me vendndodhje që mund të rikrijohen, si dhe që individët të kenë një përvojë. Dhe unë si krahasimi midis aristokracisë si dhe vendndodhjeve me [përkundrejt] globit NFT. Është një përplasje intriguese.

CT: Ekzistojnë disa mjete shprehëse për punën e artit. Çfarë ndikoi që të lansoni artikujt tuaj të artit si NFT?

YZ: Thjesht besoj se do të jetë e ardhmja – të jem në gjendje të operoj në ato mjete si dhe të ofroj diçka të veçantë për klientin. Unë kam parë ankandet publike vetëm kohët e fundit, ju e kuptoni, ankandet publike të Christie's ditëve të ndryshme; artikulli që kushtoi 29 milionë dollarë. Unë shoh disa shokë të mi, [përfshirë] muzikantë në Kinë gjithashtu, si [performanca dhe artisti bashkëkohor] Zhang Huan, që është gjithashtu i madh në reklamimin e globit NFT.

CT: A po përgatiteni të përfshini punën tuaj të ardhshme të artit si NFT?

YZ: Po, unë besoj se koncepti i zhvillimit të një globi të tillë është zbulimi, si dhe ruajtja e zgjerimit, për të prodhuar një kozmos të tërë rreth tij.

CT: Çfarë ju frymëzoi, konkretisht, për të theksuar informimin e përrallës së Mbretëreshës Marie-Jos é si dhe të Shtëpisë së Savojës?

YZ: Është nga lidhja ime me princin mbretëror italian [Emanuele Filiberto di Savoia] si dhe bashkëshorten e tij [Princeshën Clotilde Courau] Ne në fakt kemi qenë miq prej disa vitesh. Unë i përmbusha ato nëpërmjet Diane von Fürstenberg; ajo është një stilist. E plotësova në një turmë të shpejtë në Paris. Unë isha një nga vizitorët e saj unikë, së bashku me princeshën [Clotilde Courau] si dhe një reportere shtesë të quajtur Mademoiselle [Miss] Agn ès. Ne thjesht po kërcenim, si dhe e ndjeja me të vërtetë se Princesha po fërkohej kundër meje, si dhe supozova se ajo dëshironte të ishte shoqe. Ajo më jep numrin e saj, si dhe më prezantoi te bashkëshorti i saj, si dhe hodhëm 2 reklama me njëri-tjetrin. Ky përbëhej nga një artikull me [aktorin] Jackie Chan për Kombet e Bashkuara në lidhje me modifikimin e mjedisit. Dhe në Romë, me të si dhe me të, hoqëm një biznes për syzet e diellitPersol që doja t'i filmoja pasi ishte koha kur Princi Uilliam dhe Kate Middleton u martuan, pasi vërtet ndjeva se kishte shumë interes. për mbretërit. Nga programi, ata [Princi Filiberto dhe Princesha Courau] nuk janë më mbretër në pushtet, megjithatë unë ende supozoja se ishte magjepsëse t'i sillja ata drejt e në këtë glob.

Kështu që ne përfunduam të ishim miq, si dhe që atëherë, ne mbetëm në kontakt. Ne bëmë një emër të markës së veshjeve me njëri-tjetrin, i cili quhet Global Intuition Dhe aktualisht ne në fakt kemi krijuar punën e Shtëpisë Mbretërore të Savojës, sepse 2019. Na u desh një kohë shumë e gjatë për të menduar pasi ata [Shtëpia Mbretërore e Savojës] kanë një mijëra vjet sfond. Kështu që dëshiroja të kuptoja se mbi cilin komponent mund të përqendrohemi saktësisht. Pasi ekzaminova të gjithë koleksionin [e padëgjueshëm], HBO, zbulon Netflix, si dhe mua si dhe princin mbretëror [duke punuar së bashku] – princi mbretëror për Krishtlindje, princi mbretëror në kështjellë , me rafte! Mendova se ishte magjepsëse të ndërtoje diçka, duke filluar nga një komponent më i mirë i sfondit, dhe pas kësaj ne mund të kthehemi vazhdimisht pas në kohë si dhe të kthehemi në Rilindjen, si dhe në kohëzgjatje të ndryshme. Ata në fakt kanë pësuar shumë fatkeqësi, si dhe besoj se sigurisht do të jetë kaq tërheqëse për të informuar përrallat e tyre. Sigurisht që do të jetë një përrallë që princi mbretëror dëshiron të informojë globin.

CT: Dëshironi të përbëhet nga një deklaratë qëllimi në lidhje me veprën tuaj të artit, si dhe saktësisht se si kriptomonedha/NFT mund t'ju ndihmojnë ta arrini këtë?

YZ: Po, në fakt u mirëprita në një rast në kriptoglobin disa vite më parë. Filloi nga krijuesi i kësaj shtëpie ankandesh publike në Itali që imitonteCharitybuzz dhe ata dëshironin që unë të isha ambasadori i veprës së tyre artistike. Por unë u angazhova me emrin tim të markës, si dhe me punë të tjera të ndryshme, si dhe duhej të bëja jashtë. Tani, megjithatë, është magjepsëse të shohësh këtë model [NFT] që zgjerohet, si dhe unë pres që ta shtoj atë nëpërmjet zërit tim, si dhe kreativitetit, si dhe IP-ve [vetitë intelektuale] që do të prodhojmë.

045e7c416eae05dae15347c427b06479 - NFT-të e Shtëpisë Mbretërore të Savojës do të debutojnë në 150 vjetorin e Bashkimit të Italisë - 19

Drejtori Yi Zhou | Burimi: Yi Zhou

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju