Paradigm zbulon fondin e ri të kriptove prej 2.5 miliardë dollarësh

Paradigmat e reja Fondi i ri i sipërmarrjes prej 2.5 miliardë dollarësh në fakt e ka çkurorëzuar A16z si inkriptofonin më të madh të përpjekjeve

Paradigm zbulon fondin e ri të kriptove prej 2.5 miliardë dollarësh

Kompania e investimeve kripto Paradigm ka ekspozuar në fakt një "Fond të Ri Venture" prej 2.5 miliardë dollarësh për të rritur investimet e saj financiare drejt e në biznesin e kriptomonedhave, si dhe në metoda.

Sipas një lajmi të 15 nëntorit, themeluesit e Paradigm Fred Ahrsam si dhe Matt Huang specifikuan se "fondi dhe madhësia e tij reflektojnë se kripto është kufiri më emocionues në teknologji".

Financial Times raportoi se pishina e financimit është aktualisht më e madhja në mesin e fondeve kripto VC, duke u rrëshqitur nga 16 miliardë dollarë e Andreesen Horowitz (a2.2z) në qershor të këtij viti.

Lajmi nuk deklaroi se për cilat industri brenda tregut të kriptomonedhave do të ndahet me siguri Fondi i sipërmarrjes së re.

Paradigm në fakt ka blerë tradicionalisht punë kriptosh që përdorin Web 3.0 për të lëshuar aplikacionet e tyre, me rreth 11 nga 40 bizneset si dhe punët në profilin e saj që përbëjnë metoda DeFi. Paradigma në të vërtetë ka blerë gjithashtu shkëmbime kripto-indigjene, huadhënie si dhe sisteme financimi. Disa nga emrat më të mëdhenj në profilin e tij përbëhen nga Coinbase, FTX, Uniswap, si dhe Sky Mavis.

Pavarësisht se fondi i ri i Paradigm pohon titullin e më të madhit të kriptove, Ehrsam shkroi në Twitter se ai dhe Huang "sapo kanë filluar".

Ehrsam si dhe Huang specifikuan në lajme se qëllimi i tyre për të qenë "partneri më i hershëm dhe më i dobishëm për sipërmarrësit dhe komunitetet kripto" në fakt nuk është transformuar.

Të ngjashme: DeFi, CeFi si dhe organizatat: Rritja prej 50 milionë dollarësh e AscendEX nxjerr në pah aspiratat e kompanisë së kaluar të shkëmbimit

Investimet aktuale financiare të Paradigmës përbëhen nga procedura e financimit të bazuar në Solana, Protokolli Jet, si dhe lojëra video luftarake e bazuar në token (NFT) të pandryshueshme (NFT) AIArena. Kompania në fakt kohët e fundit ka rritur ekspozimin e saj të drejtpërdrejtë ndaj sistemeve NFT, gjithashtu duke investuar në Royal dhe Fractional në të gjithë gusht.

Kompania e investimeve kripto Paradigm prezantoi më 15 nëntor lançimin e "Fondit të ri të sipërmarrjes" prej 2.5 miliardë dollarësh për ta ndihmuar atë të vazhdojë blerjen e biznesit të kriptomonedhave, si dhe metodave.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju