Mbi 140 milionë njerëz kanë llogari dixhitale në juan, thotë kreu i PBoC

CBDC e Kinës arriti 62 miliardë juanë në blerjet e përgjithshme të rafinuara, sipas parave dixhitale të PBoC

Mbi 140 milionë njerëz kanë llogari dixhitale në juan, thotë kreu i PBoC

Testet e Kinës me paranë dixhitale të bankës rezervë (CBDC) nuk zbulojnë tregues të uljes, pasi numrat e përmirësuar për tetorin 2021 u zbuluan në Javën e Fintech në Hong Kong.

I vendosur në paratë e këmbimit në blerjet e përditshme, juani dixhital (e-CNY) po fiton kontroll mes njerëzve dhe gjithashtu korporatave, sipas kreut të Institutit të Monedhave Dixhitale të Bankës Popullore të Kinës (PBoC), Mu Changchun, duke folur në takimin të mërkurën. Mu pretendoi se shumëllojshmëria e llogarive private të juanëve dixhital arriti në 140 milionë, ndërsa korporatat zhvilluan 10 milionë llogari shtesë.

Ndërsa dita kryesore e lëshimit është ende e pasigurt për e-CNY, Kina në fakt ka mbetur për të rritur shtrirjen e testeve në zona më të mëdha se një ngarkesë. Me një sërë shitësish nga energjitë, duke ofruar zgjidhje dhe gjithashtu transport në shitje me pakicë dhe gjithashtu zgjidhje të qeverisë federale që miratojnë CBDC, njerëzit investuan 62 miliardë juanë (9.7 miliardë dollarë) duke përdorur libra xhepi e-CNY që nga tetori 2021, regjistron Reuters.

Ekzekutivi i PBoC përshkroi gjithashtu lloje të ndryshme të librave xhepi e-CNY. Çanta bazë me një kapak marrëveshjeje vjetore prej 50,000 juanë (7,800 dollarë) i duhet vetëm një numër telefoni për t'u aktivizuar. Nëse klientët synojnë të hapin një çantë e-CNY për blerje të pakufizuara, ata duhet të drejtohen në një sportel institucioni financiar me njohje individuale.

Related: Banka rezervë franceze piloton CBDC të bazuar në blockchain për tregun e detyrimeve financiare

Kina po dëshiron të ndryshojë tërësisht pagesat e parave me juanin dixhital, dhe gjithashtu kombi ka kryer testet e tij të konsiderueshme në qytete të rëndësishme sepse prilli 2020. CBDC e Kinës rregullohet, gjurmohet dhe regjistrohet gjithashtu në aplikacionet e pajisjeve inteligjente nga qeveria federale kineze .

Një vit më parë, gjatë të njëjtit takim, Guvernatori i PBoC Yi Gang pretendoi se piloti i juanit dixhital pa 2 miliardë juanë (299 milionë dollarë) të investuara nga njerëzit në 4 milionë blerje në 4 qytete. Shifrat e vitit të kaluar nënkuptojnë se e-CNY pa një rritje prej 3,000% në sasinë e marrëveshjeve në 12 muaj, shumë falë testeve të rritura gjeografikisht dhe gjithashtu tërheqjes në rritje të CBDC-ve.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju