Kryetari i zgjedhur i NY Eric Adams do të marrë tre pagat e tij të para në Bitcoin

Kryebashkiaku i zgjedhur pohoi se ai përgatitet ta bëjë Nju Jorkun "qendrën e industrisë së kriptomonedhave" pasi të hyjë në vendin e punës në janar

Kryetari i zgjedhur i NY Eric Adams do të marrë tre pagat e tij të para në Bitcoin

Kryebashkiaku demokrat i Nju Jorkut- Zgjedhja e Eric Adams u ekspozua sot në Twitter ai planifikon të marrë tre pagat e tij të para në Bitcoin Adams po ashtu u rrit në përgatitjet e tij për ta bërë Nju Jorkun "qendrën e industrisë së kriptomonedhave" pasi të marrë vendin e punës në janar.

Deklarata e qartë e ndihmës politike për kriptomonedhën erdhi në veprim në një postim të mëparshëm në Twitter nga podkasteri i Bitcoin, Anthony Pompliano:

“Kush do të jetë politikani i parë amerikan që do të pranojë pagën e tyre në bitcoin?”

Kryebashkiaku i Majamit, Francis Suarez, i cili fitoi rizgjedhjen më parë sot, iu përgjigj postimit në Twitter duke deklaruar se ai përgatitet të marrë të ardhurat e tij të mëposhtme në Bitcoin.

Kjo bëri që Adams të reagonte duke ngritur një herë bashkëpunëtorin e tij republikan:

"Në Nju Jork ne gjithmonë shkojmë shumë, kështu që unë do të marr TRE pagesat e mia të para në Bitcoin kur të bëhem kryetar bashkie"

Gara për të qenë lideri i parë politik në SHBA që miraton të ardhurat e tyre në kripto është një masë e konkurrencës së këndshme midis NY dhe Miami për të qenë qendra kryesore e kriptove në Amerikë pasi ai fitoi zgjedhjet demokratike për kryetar bashkie. në qershor, Adams garantoi në fjalimin e tij triumfues se NY me siguri do të bëhej "qendra e Bitcoins"

"Miami, ju kishit vrapuar," pohoi ai në atë kohë.

Në një takim me radio Bloomberg të mërkurën, Adams u zotua të "shikojë se çfarë po pengon rritjen e Bitcoin dhe kriptomonedhës në qytetin tonë". Ai gjithashtu tregoi strategji për të përmbushur gjurmët e Suarez me prodhimin e MiamiCoin

Në atë plan njerëzit përdorin Stacks, një marrëveshje të zgjuar, si dhe një shtresë aplikimi të përmirësuar Bitcoin, për të minuar MiamiCoin, me 30% të të ardhurave që kthehen në qytet për paratë e punës publike. Mbetja e 70% e të ardhurave mund të sigurohet për të fituar përfitime në Bitcoin, si dhe në Stacks

“Ai ka MiamiCoin që po ecën shumë mirë – ne do të shikojmë drejtimin për ta realizuar atë.”

NY ka disa nga rregulloret më të rrepta të shkëmbimit të kriptove në Shtetet e Bashkuara. Eksperti i kriptos me bazë në NY Stephen Chen nga Inflation Hedge Coin informoi Crypto PumpNews se dëshiron që ndihma e kryetarit të ri të Zgjedhur të bashkisë të shohë disa ndryshime edhe më pro-kripto në politikat e BitLicense 2015.

Lexoni shumë më tepër: Kripto në sondazhe: Eric Adams fiton garën për kryetar bashkie në NYC

Nju Jorku prezantoi rutinën e diskutueshme rregullatore të BitLicense në qershor 2015, e cila në fakt është kritikuar për të qenë agresive ndaj kriptove. BitLicense vendos kompanitë e kriptove që lidhen me lëvizjen, marrjen, ofrimin, tregtimin ose ofrimin e kriptove.

Qytetarëve të NY-së thjesht u mundësohet në mënyrë legjitime të tregtojnë simbole nga kompanitë e regjistruara. Aktualisht janë 105 para të pranuara në internet në shtet.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju