Nifty News: YGG partnerët me 8 lojëra P2E, Ice Cube dhe Quiznos heqin NFT-të

Shefi i lojërave video të Microsoft-it, Phil Spencer, deklaroi se është i kujdesshëm në lidhje me inkorporimin e NFT-ve me Dyqanin Xbox

Nifty News: YGG partnerët me 8 lojëra P2E, Ice Cube dhe Quiznos heqin NFT-të

Skuadra e decentralizuar e lojërave me video Yield Guild Games (YGG) në fakt ka bashkëpunuar dhe ka blerë 8 lojëra të reja të bllokimit të luajtjes për të fituar (P2E).

YGG ofron zotërime të lojërave video me token të pandryshueshëm (NFT) për lojtarët e Guild për t'u siguruar që ata mund të fitojnë stimuj nga një listë e gjatë kontrolli e lojërave P2E pa pasur nevojë të paraqesin çmimet e blerjes së vetë NFT-ve. Reparti shfaq zotërimet nga lojërat më të preferuara si Axie Infinity dhe Splinterlands

Në një deklaratë të ndarë me Crypto PumpNews më 16 nëntor, YGG zbuloi se në fakt kishte mbështetur 8 lojëra me "modele të forta lojë-për-fitim" të përbërë nga Influence, CyBall, Thetan Arena, KOGs SLAM!, MOBOX, Aavegotchi, DeHorizon dhe Genopets.

Sarutobi Sasuke, kreu i bashkëpunimeve të YGG, theksoi se reparti kërkon lojëra me pjesëmarrje solide në zonë dhe "ekonomi të ndershme të lojërave".

"Ekipi rishikon lojën dhe ekonominë e lojës për të siguruar që lojërat të kenë një ekonomi të fortë dhe të ndershme të lojës që i shpërblen lojtarët në mënyrë adekuate për kohën dhe përpjekjen e dhënë prej tyre," tha ai.

YGG në fakt ka rrëmbyer një shumëllojshmëri të gjerë të zotërimeve NFT nga lojërat, siç janë historitë e tokenizuara të tokës dhe personazheve. Ndërsa disa nga detyrat e videolojërave mbeten në fazat e tyre të zhvillimit ose para-lansimit, të tjerat janë aktualisht në treg si Aavegotchi dhe Mobox

Aavegotchi është një punë NFT e bazuar në Ethereum, e ndikuar nga video-loja e preferuar japoneze e kafshëve në internet. Sipas Coingecko, Aavegotchi (GHST) dhe Mobox (MBOX) kanë një kapital tregu prej 145 milion dollarë dhe 340 milion dollarë secila.

Oficeri i lojërave video të Microsoft-it i kujdesshëm ndaj NFT-ve

Ndërkohë që shumë emra dhe firma të preferuara të markave kanë kërcyer plotësisht në bandwagonin NFT, kreu i lojërave video të Microsoft, Phil Spencer deklaroi se ai është i kujdesshëm në lidhje me përfshirjen e teknologjisë me Dyqanin Xbox.

Gjatë një takimi të 17 Nëntorit me Axios, Spencer përmendi se, ndërsa video-lojërat NFT po "rriten", ai në fakt ka vërejtur një sërë veprimesh të pakëndshme në industri:

"Ajo që unë do të pretendoja sot në NFT[s] është, besoj se ka shumë hamendje dhe testime që po ndodhin, dhe se disa nga imagjinata që shoh sot ndihen me të vërtetë më shumë shfrytëzues sesa në lidhje me kënaqësinë."

Ai pranoi se jo çdo lojë NFT është shfrytëzuese dhe se sektori është "një lloj në atë udhëtim të njerëzve që e kuptojnë atë".

“Dhe unë mund ta kuptoj që herët ju shihni shumë gjëra që ndoshta nuk janë gjëra që dëshironi t'i keni në dyqanin tuaj,” tha ai.

Spencer tha se nëse Xbox zgjedh të listojë lojërat NFT në Dyqanin Xbox, ai do të eliminojë në mënyrë aktive çdo gjë që mendon se nuk është e dobishme për përdoruesit, duke vënë në dukje se “ne nuk duam atë lloj përmbajtjeje.

Quiznos fillon NFT-hustle anësore

Gjigandi i sanduiçëve të ushqimit të shpejtë me bazë në Shtetet e Bashkuara, Quiznos, është futur në NFT nëpërmjet një partneriteti me Crypto.com.

Koleksioni debutues NFT i firmës i quajtur "Out of this World" paraqiti pesë botime të hapura NFT ose "monedha sanduiç" që përshkruanin astronautët në hapësirë ​​ose duke mbajtur ose duke gjuajtur për asete dixhitale kryesore si Dogecoin (DOGE), Ether (ETH) dhe Bitcoin (BTC). .

Shitja u organizua në Crypto.com dhe përfundoi më 16 nëntor, me rënie që gjeneroi rreth 176,975 dollarë nga një total prej 4,403 blerjesh NFT.

Në një njoftim të 15 nëntorit, Quiznos tha se të ardhurat nga shitja do të shkojnë në World Central Kitchen, një organizatë jofitimprurëse që ofron ushqim falas për komunitetet në kohë krize.

"Ne jemi të kënaqur që Quiznos zgjodhi platformën tonë për të nisur këtë fushatë NFT në mbështetje të përpjekjeve për të ndihmuar ata në nevojë në një kohë kritike për planetin tonë," tha nënkryetari ekzekutiv i shtetit Crypto com dhe kreu botëror i NFT Joe Conyers III.

“Ne e shohim këtë si një mënyrë argëtuese për të lidhur komunitetin tonë me një markë të dashur ushqimore dhe një kauzë të mrekullueshme,” shtoi ai.

Related: Miramax padit Tarantinon për 'rrëmbimin e parave' Pulp Fiction NFT

Ice Cube hedh NFT-të e ftohta në akull

Ikona e repit Ice Cube do të lëshojë një seri NFT-sh në Nifty Gateway më 17 nëntor në bashkëpunim me artistin dixhital Trevor Jones.

Koleksioni përbëhet nga katër botime 1:1 që përshkruajnë piktura vaji të frymëzuara nga historia e jetës së Ice Cube, tre botime të kufizuara me rrallësi të ndryshme që paraqesin portrete dixhitale të këngëve të reja origjinale të mbështetura nga reperi dhe një botim i hapur ekskluzivisht i disponueshëm për mbajtësit e NFT-së së mëparshme të Jones. bie në Nifty Gateway.

Ice Cube tha se donte të bënte diçka të ligjshme në vend që të merrte para.

“Ndërsa individë u përpoqën të më vinin menjëherë në dhomën e NFT kur shpërthyen fillimisht pothuajse një vit më parë, unë doja të bëja diçka të ligjshme dhe të prodhoja vepra arti me të cilat sigurisht do të isha po aq i kënaqur pas 20 vitesh nga momenti i tanishëm sa duhet të bëja me këto. artikuj sot, "tha Ice Cube.

Shitja sigurisht që do të mbyllet më 18 nëntor, kostot ndryshojnë nga 1,400 dollarë në 15,000 dollarë për versionet e kufizuara dhe të hapura, ndërsa një normë e propozimit të hapjes për versionet ndër një nuk është përcaktuar.

Lajme të tjera Nifty

Kompania virtuale e pronave rezidenciale dhe video-lojërave Sandbox po hap komponentin e Metaverse të saj për lojtarët për herë të parë duke përdorur një rast shumëjavor të lojës për të fituar Alpha duke filluar më 29 nëntor.

Cointelegraph raportoi më 16 nëntor se informacioni i kërkimit të frazave të kërkimit të Google zbulon se pasioni në NFT-të në fakt është rritur në shkallë regjistrimi, me trafikun e ueb-it duke mposhtur termat e kërkimit të rëndësishëm për zotërimet e shumta të kriptove, të vendosura në mesin e 10-sheve kryesore.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju