Nifty News: MADworld bashkëpunon me Xtreme Pong për rënien e NFT-ve, CryptoDragons NFT shiten në 10 sekonda dhe koleksionisti i Beeple blen meme të rralla Pepe NFT për 500 mijë dollarë

MADworld do të lançojë NFT-të që përshkruajnë materiale me përmbajtje nga ndeshja Xtreme Pong, Square Enix është lojëra NFT dhe një meme e rrallë Pepe NFT e ofruar për 500,000 dollarë.

Nifty News: MADworld bashkëpunon me Xtreme Pong për rënien e NFT-ve, CryptoDragons NFT shiten në 10 sekonda dhe koleksionisti i Beeple blen meme të rralla Pepe NFT për 500 mijë dollarë

Nifty News: MADworld bashkëpunon me Xtreme Pong për rënien e tokenit të pandryshueshëm (NFT), NFT-të CryptoDragons shiten në 10 sekonda dhe koleksionisti i Beeple blen meme të rralla Pepe NFT për 500,000 dollarë.

NFT takohet me ping pong

Ndërtuesit e NFT të mbështetur nga Animoca Brands, MADworld ka bashkëpunuar me krijuesin e materialit të gjerë të përmbajtjes Airrack për të hequr NFT-të kushtuar ndeshjes së tij të ardhshme Xtreme Pong.

Airrack ka rreth 2.58 milionë abonentë në YouTube dhe po pret në internet një ndeshje ping-pongu të transmetuar drejtpërdrejt të shtunën, 13 nëntor, në orën 1:XNUMX PST, e cila mund të karakterizojë krijuesit e materialeve të ndryshme të përmbajtjes që ngjajnë me Zach King, Brent Rivera, ZHC dhe Bryce Hall.

Ndeshja do të jetë karakteristike në kanalin YouTube të Airrack dhe mund të shohë një komplet prej 12 krijuesish jashtëzakonisht të begatë që luftojnë atë për një pjesë të grupit të çmimeve prej 120,000 dollarësh.

Si pjesë e rastit, MADworld do të funksionojë si shoqëruesi zyrtar i rritjes së NFT-së dhe do të krijojë NFT-të që u japin mbajtësve energji votimi në rastet e ardhshme Xtreme. Në një njoftim të ndarë me CryptoPumpNews, Eric Decker (Airrack) theksoi se:

"Për mua është e rëndësishme të angazhoj abonentët e mi dhe t'u jap atyre kontrollin aktual mbi rezultatin dhe drejtimin e kanalit."

MADworld do të prezantojë tre nivele të NFT-ve memorale për këtë rast, me më të zakonshmet që janë NFT-të që përfaqësojnë pajisjet e rastit të përdorura nga rivalët. Artistët konkurrues do të krijojnë vepra arti dixhitale të veçanta NFT përgjatë "betejave të drejtpërdrejta të artit" që mund të ndodhin gjatë rastit Xtreme Pong.

Agjencia madje do të shoqërojë me çdo krijues në shitjen publike një NFT të pazakontë "maje" të lidhur me vozitjen e tyre trupore të përdorur gjatë rastit.

“Formati Xtreme Pong është një shembull se si mjeti i duhur mund të nxisë kërkesën për çdo NFT. Do të jetë një nga ngjarjet më inovative të transmetimit të drejtpërdrejtë të vitit 2021 dhe do të vendosë standarde të reja të industrisë,” përmendi Jordan Heathfield, kreu i promovimit në MADworld, si pjesë e njoftimit.

Pepe i rrallë shitet për 500,000 dollarë në shitje publike

MetaKovan, koleksionisti i NFT-së, i cili bleu NFT-në "Everydays: The First 5000 Days" të Beeple për 69 milionë dollarë më parë këtë vit, bleu një Pepe NFT të rrallë për 500,000 dollarë me anë të shitjes publike javën e fundit.

Në ditën e tretë të rastit NFT.NYC të Premten, MetaKovan bleu shenjën e Serisë 1 "RAREPEPE, RAREPEPE NAKAMOTO Card 1" që përshkruan një përzierje të meme-s së dashur Pepe Frog dhe një fotografi Satoshi Nakamoto, një japonez që u ngatërrua me pseudonimi krijues i Bitcoin që mban të njëjtin titull.

Shitja publike u organizua nga Mint Gold, e cila po festonte nisjen e tregut të saj artistik 24/7 dhe studios artistike për krijuesit e NFT në të njëjtën ditë.

Mint Gold përmendi se NFT u vlerësua në 25,000 dollarë më parë këtë vit, megjithatë është rritur në njohje mes përparimit në rritje të sektorit NFT.

“Gjatë NFT.NYC-së së fundit në fillim të vitit 2020, 99% e njerëzve që përmenda RAREPEPE ose NFT-të e tjera të cilësisë së mirë, nuk e dinin se çfarë ishin ato,” përmendi Theo Goodman, një drejtues ankandi me këtë rast.

(*10*) shtoi ai.

Krijuesit e Final Fantasy po rritin sulmin NFT

Square Enix, agjencia japoneze që qëndron pas koleksionit të gjerë të lojërave në internet Final Fantasy dhe Tomb Raider, ka theksuar se do të kalojë shpejt në një "fazë komercializimi të plotë" drejt NFT-ve.

Në mars, agjencia u fut në NFT me anë të një partneriteti me agjencinë blockchain Double Jump.tokyo për të hedhur një koleksion të kartave të lojës të koleksionueshme që përshkruanin materiale përmbajtje nga ekskluziviteti i lojërave të Million Arthur dhe Anime.

Asortimenti NFT u lançua më 14 tetor dhe u ofrua menjëherë.

Gjatë një prezantimi të fundit gjashtëmujor të rezultateve monetare, Square Enix përmendi se rënia e saj e parë e NFT-së kishte shërbyer si "një provë e konceptit për të vendosur se çfarë sinergjie" mund të nxirrte nga kombinimi i NFT-ve me "asetet e tij të biznesit".

Square Enix shtoi se tani po synon të punojë në një "fazë komercializimi të plotë" për tokenizimin e materialit të saj të licencuar të përmbajtjes, i cili gjithashtu përmban një "hyrje të fuqishme" në lojërat e bazuara në blockchain.

“Lojërat po zgjerohen më tej nga format e centralizuara në formate të decentralizuara”, thuhet në raport. “Përveç llojit të krijimit të përmbajtjes në të cilin jemi angazhuar tradicionalisht, ne do të fokusohemi në lojërat blockchain të bazuara në ekonomitë e shenjave si një formë e përmbajtjes së decentralizuar.”

CryptoDragons shiten në 10 sekonda

Rënia më e re e NFT nga sfida e koleksionit dhe lojërave NFT e quajtur "CryptoDragons" e ofruar në 10 sekonda.

Rënia përbëhej nga 1 vezë legjendare NFT, një vezë epike NFT dhe 498 vezë NFT të shpërndara në mënyrë rastësore, të cilat ishin respektivisht me çmim 35 Ether (ETH), 7 ETH dhe 0.2 ETH.

Pronarët e NFT-ve të ndryshme të vezëve mund të çelin ose zhbllokojnë një Dragon NFT krejt të ri, i cili mund të përdoret në modalitetin e rekreacionit të sfidës dhe "Battle on Blockchain", i cili u jep lojtarëve një mundësi për të fituar NFT ose ETH të reja.

Ka një komplet prej 10,000 vezësh NFT dhe vezët mund të çelin duke filluar nga 25 dhjetori për t'u përdorur në platformë.

Lajme të tjera Nifty

Të hënën, agjencia e teknologjisë së verifikimit të identitetit Civic Technologies lançoi një softuer falas për të luftuar stërvitjen e botting-ut në pikat NFT me bazë në Solana të njohur si "Ignite Pass". Softueri filtron robotët duke u kërkuar klientëve të përfundojnë një verifikim të gjallërisë më herët se sa të lejohen të bëjnë blerje NFT.

Cointelegraph raportoi më herët në ditët e sotme se Zynga, ndërtuesit e rekreacionit gjerësisht të përhapur FarmVille, caktoi veteranin e reklamave dhe marketingut Matt Wolf si nënkryetar të saj për të mbikëqyrur përpjekjet e korporatës për lojërat e bllokut.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju