NFT-të dhe lojëra për të fituar janë e ardhmja e industrisë së lojërave, thotë shefi i EA

Autori kryesor i lojërave kompjuterike Electronic Arts i sheh NFT-të dhe videolojërat e bazuara në blockchain si të ardhmen e industrisë.

NFT-të dhe lojëra për të fituar janë e ardhmja e industrisë së lojërave, thotë shefi i EA

Nxitja më e gjerë për simbolet e pandryshueshme (NFT) dhe lojërat video të luajë për të fituar duket e pashmangshme, pasi një nga emrat më të mëdhenj në industrinë e lojërave i sheh të dyja si të ardhmen e industrisë.

Duke folur në një telefonatë të të ardhurave, Andrew Wilson, CEO i biznesit të rëndësishëm të lojërave kompjuterike Electronic Arts (EA), deklaroi se NFT-të dhe video-lojrat që mund të luajë për të fituar janë e ardhmja e industrisë së lojrave, pavarësisht faktit se është ende shumë herët për të përcaktuar saktësisht se si që sigurisht do të funksiononte.

I quajtur gjerësisht një biznes i orientuar drejt biznesit që përdor dizajnin "pag-për-fitim" në një numër videolojërash, EA ende nuk e ka provuar dorën e saj në lojërat video "luaj-për-fitim". Megjithatë, EA la të kuptohet se në fakt kishte vendosur pikëpamjet e saj për blockchain dhe NFT, si një ngarkim i punës nga sezoni i verës i ekspozuar.

Tërheqja e titujve të tillë si Axie Infinity zbulon se artikujt e lojës për të fituar mund të zbulojnë shpejt një bazë të fortë lojtarësh nëse artikulli është i rafinuar mirë. Në lojëra të tilla video, lojtarët fitojnë zotërime elektronike në lojë duke përfunduar ndjekjet e përditshme, duke rrahur bishat dhe duke mposhtur lojtarë të tjerë në fusha. Këto pasuri kanë vlerë financiare të jetës reale dhe mund të ofrohen në shkëmbimet e kriptove.

Wilson mendon se përmbajtja elektronike kolektive e internetit me siguri do të luajë një funksion të qëllimshëm në të ardhmen e biznesit, duke ofruar të vërtetën se ajo drejtohet plotësisht me videolojërat dhe zgjidhjet live të EA. “Pra, është ende herët për të thënë. Por unë mendoj se jemi në një pozitë vërtet të mirë dhe duhet të presim që ne të mendojmë në mënyrë më inovative dhe kreative për këtë në bazë të ecjes përpara”, përfshiu ai.

Related: Sandbox ngre 93 milion dollarë për të zgjeruar metaverset e tij NFT

Një tjetër peshë e rëndë në industrinë e lojrave, autori i Assassin's Creed, Ubisoft, sapo tha se ka qëllime për investime financiare në dhe nxitjen e biznesit të lojërave me qendër blockchain në sistem. Ubisoft ishte gjithashtu një nga individët në raundin e financimit prej 65 milionë dollarësh të programuesit të lojërave video NFT, Animoca Brands.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju