Miniera industriale e Bitcoin i jep jetë të re qytetit të vogël Teksan

Minatorët kryesorë të Bitcoin në fakt kanë filluar një biznes në një fabrikë të mëparshme shkrirjeje alumini në qytetin e vogël Teksan të Rockdale.

Miniera industriale e Bitcoin i jep jetë të re qytetit të vogël Teksan

Dy titanë të minierave të Bitcoin po luftojnë për energji të përballueshme në qytetin e vogël në Teksas.

Të dy Bitdeer, një kompani minerare që u tërhoq nga titani kinez Bitmain, si dhe Riot Blockchain, ndër kompanitë kryesore të minierave Bitcoin të tregtuara hapur në Shtetet e Bashkuara, po drejtojnë objekte informacioni të organizuara në një qendër të mëparshme shkrirjeje alumini në qytetin Teksan të Rockdale.

Fabrika e shkrirjes së aluminit të qytetit ishte më parë më e madhja në botë, derisa biznesi që e drejtonte atë, Alcoa, filloi t'i përfundonte procedurat në vitin 2008. Sipas Lee Bratcher, kreu i shtetit të Këshillit Blockchain të Teksasit, aftësia e qendrës së energjisë humbi nga ndarja e Alcoa derisa minatorët filluan një biznes.

Pavarësisht se Rockdale përbën një qytet të vogël fshati me thjesht 5,600 individë, ai tregon të gjitha avantazhet e kërkuara nga minatorët e shkallës industriale – liderë politikë miqësorë ndaj kriptove, histori të mëdha të tokave që mbajnë objekte industriale të shkreta të çara për ripërdorim, si dhe kosto të lira të energjisë. shumë faleminderit për tregun e pakontrolluar të Teksasit.

Kryetari i bashkisë së Rockdale, John King shpjegon partneritetin midis drejtuesve të rrjetit rajonal, Këshillit të Besueshmërisë Elektrike të Teksasit (ERCOT), si dhe minatorëve si po aq të dobishëm. Ai theksoi se minatorët në baza të rregullta marrin energji elektrike që me siguri ose përndryshe do të humbet, si dhe ata mund të mbyllin procedurat e mbylljes menjëherë që duhet të kërkohen diku tjetër. Ai përfshinte:

“Minatorët janë të përkushtuar të blejnë një sasi të caktuar energjie dhe ajo që bëjnë është se e shesin atë me [vlerën] e tregut dhe nxjerrin një fitim. Ata kanë një kontratë prej dy cent ose tre cent… dhe mund ta shesin atë për 9 dollarë për kilovat orë.”

Siç është raportuar nga Crypto PumpNews më 7 tetor, Riot ka trefishuar më shumë se trefishimin e prodhimit të Bitcoin këtë vit.

Kompania aktualisht përafërsisht është se qendra po gjeneron më shumë se 500 BTC në muaj nga qendra e saj në Rockdale. Me kostot aktuale, monedhat e nxjerra lidhen me 30 milion dollarë në muaj. Riot thotë se faqja e internetit pret 100,000 pajisje minierash.

Related: Cowboys Crypto: Rajonet e Teksasit mirëpresin minatorët e Bitcoin me krahë hapur

Ligjvënësit Teksas po promovojnë një rritje më të madhe në mirëpritjen e shtetit për minierat e Bitcoin, me senatori Ted Cruz që shpjegon minierat si një mënyrë për të regjistruar gazin që shteti aktualisht ndez.

Duke folur gjatë samitit të 10 tetorit në Teksas, Cruz tha se gazi aktualisht po ndizet në Teksasin Perëndimor për faktin se "nuk ka pajisje transmetimi për të marrë atë gaz natyror ku mund të përdoret ashtu siç do të përdoret zakonisht gazi natyror".

“Përdoreni atë fuqi për të minuar Bitcoin. Një pjesë e bukurisë së kësaj është që në momentin që po e bëni, po e ndihmoni jashtëzakonisht mjedisin, sepse në vend që të ndizni gazin natyror, po e përdorni atë në përdorim produktiv,” përfshiu ai.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju