Kërkimet e Google për NFT rriten në nivele rekord

Kërkimet e kërkimit për "NFT" dhe gjithashtu "token të pandryshueshëm" në fakt kanë përfunduar të jenë shumë më të preferuara sesa kërkimet për "Dogecoin", "blockchain" dhe gjithashtu "Ethereum".

Kërkimet e Google për NFT rriten në nivele rekord

Informacioni i kërkimit të frazave kyçe të Google zbulon se pasioni për simbolet e pandryshueshme (NFT) është rritur në shkallë rekord, me trafikun në ueb duke mposhtur termat e kërkimit të rëndësishëm për disa zotërime kriptosh të vendosura në mesin e 10-sheve kryesore.

Sipas Google Trends, pasioni për NFT-të pa një rritje të konsiderueshme në fillim të vitit, pasi NBA Top Shot e Dapper Labs dhe gjithashtu NFT-të e vjetra të bazuara në Ethereum panë hamendje të çmendura.

Ndërsa flluska në fillim u shfaq e përkohshme – me sasinë e kërkimit që mbaronte me rreth 75% që nga përfundimi i qershorit, pasioni filloi të rikuperohej në korrik përpara se të arrinte në nivele të reja maksimale në fund të tetorit.

3fc6d3f1b369825945e93cc661d1062b - Kërkimet në Google për NFT-të rriten në nivele rekord - 11

Që pas kësaj, trafiku i uebit i kërkimit të Google për frazat e kërkimit të lidhura me NFT në fakt ka vazhduar të rritet, duke u palosur 3 muajt e mëparshëm.

Rritja e pasionit në fakt ka parë që “NFT” ka tejkaluar shumë prej frazave të kërkimit që në fakt kanë dominuar prej kohësh trafikun e kërkimit në internet të lidhur me kripto, i përbërë nga “DeFi”, “Ethereum” dhe gjithashtu “blockchain”.

f31f505daa4ae36237cc9e4553c723d4 - Kërkimet në Google për NFT-të rriten në nivele rekord - 13

Ndërsa Dogecoin regjistroi në mënyrë të sigurt imagjinatën krijuese të publikut të gjerë gjatë tremujorit të 2-të – me sasinë e kërkimit për “Dogecoin” duke u ngjitur te kundërshtari “Bitcoin” në fillim të majit, temperatura e lartë e qenve u ul me shpejtësi në tremujorin e 3-të. Si i tillë, informacioni i Google Trends rekomandon që energjia pas grumbullimit të monedhave të qenit u derdh menjëherë në bujë për NFT-të.

NFT-mania ngre Azinë

Sipas Google Trends, trafiku i kërkimit në internet NFT aktualisht kontrollohet nga vendet aziatike, me Kinën, Ugandën, Singaporin, Hong Kongun dhe gjithashtu Filipinet që mbulojnë pozicionet e kërkimit të frazës kyçe.

Sasia e kërkimit të Kinës për 'NFT' arriti në krye midis 5 dhe 11 shtator të këtij viti. Një muaj para rritjes, perandoria kineze e teknologjisë Tencent prezantoi sistemin e saj të tregtimit NFT Huanhe dhe gjithashtu Alibaba prezantoi një treg që u mundëson klientëve licencat e profesionit të prodhojnë NFT nga materiale të mbrojtura me të drejtë autori.

Megjithatë, Partia Komuniste Kineze nisi një koleksion deklaratash që trokasin NFT-të përmes revistës kryesore të medias shtetërore The People's Daily më 10 shtator, me shumë gjasa duke stimuluar ndryshimin në sasinë e kërkimit duke pasur parasysh këtë.

d992892b375456ba7843d6ed6be6530b - Kërkimet në Google për NFT-të rriten në nivele rekord - 15

Vendet kryesore sipas sasisë së kërkimit për "NFT": Google Trends

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju