Ish-prodhuesit e Activision, Disney dhe Lucas Films zbulojnë lojëra video me fuqi NFT

MetalCore u ofron klientëve një përvojë të decentralizuar të lojërave video në zinxhir. Titulli me siguri do të mbajë shitjen e tij të parë NFT në janar 2022.

Ish-prodhuesit e Activision, Disney dhe Lucas Films zbulojnë lojëra video me fuqi NFT

Autori i lojërave video MetalCore Foundation ka zbuluar në fakt një lojë krejt të re të botës së hapur që integron simbole të pandryshueshme, ose NFT, direkt në përvojën e lojërave video, duke theksuar teknologjinë e vazhduar në fushën e GameFi.

Të martën, struktura zbuloi MetalCore, një lojë beteje jashtëzakonisht shumë lojtarësh që përfshin lojëra tipike video me atributet GameFi të teknologjisë moderne të blockchain. Zhvilluar nga Studio 369, loja i lejon lojtarët të grumbullojnë mjete të pazakonta, rrjeta estetike dhe lëkura që mund të përdoren në luftë dhe të tregtohen si NFT në një treg të lirë.

Lojtarët e MetalCore sigurisht që do të kenë mundësinë të fitojnë stimuj në lojë dhe të bëhen pronarë dixhitalë tokash, ku ata do të kenë aftësinë të minojnë burimet dhe të krijojnë të ardhura nga detyrimet tatimore.

Traileri kryesor për lojën ilustron lojtarë që pilotojnë pajisjet e betejës kundër intrigave të kundërshtarëve për të marrë kontrollin e një bote të pazakontë.

MetalCore sigurisht që do të prezantojë para-shitjen e tij të parë NFT në janar 2022, dhe një alfa ekskluzive për lojtarët e kompjuterëve të zgjedhur sigurisht që do të ofrohet në pranverë.

Grupi pas MetalCore përbëhet nga programues më parë të Activision, Disney, Lucas Films, Midway dhe të tjerë. Ata gjithashtu kanë punuar me detyra të tilla si Mortal Kombat dhe Gears ofWar

Teknologjia moderne e Blockchain po përmirëson sektorin e lojërave video duke u mundësuar programuesve të zhvillojnë klimat ekonomike dixhitale të mbështetura nga kriptovalutat dhe NFT-të. Sipas David Gan, kreut të OP Crypto Capital, videolojërat me siguri do të jenë sektori i parë që do të sjellë 100 milionë klientë energjikë në kripto.

GameFi, i cili përshkruan financimin e lojërave video përmes financimit të decentralizuar (DeFi) dhe NFT-ve, aktualisht ka gjeneruar 2 tituj të spikatur: Axie Infinity dhe Decentraland Të dy komunitetet ekologjike mundësohen nga kriptovalutat me kapitalizim tregu prej 8.2 miliardë dollarë dhe 5.5 miliardë dollarë, veçanërisht.

Të lidhura: Ubisoft me siguri do të kërkojë të blejë dhe zhvillojë videolojëra blockchain

Cointelegraph raportoi gjithashtu të martën se kompania e përpjekjeve për blockchain Sanctor Capital ka rritur në fakt 20 milionë dollarë për të financuar detyra krejt të reja GameFi. Javën e kaluar, u raportua se Huobi Group, firma drejtuese pas shkëmbimit të rëndësishëm të kriptomonedhave, lëshoi ​​fondin e saj të avancimit të GameFi me vlerë 10 milionë dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju