Token meme me emrin Elon Musk 'Dogelon Mars' fiton gati 4000% në tetor

Rritja e madhe e demit u shfaq në sinkron me rritje të kostove të krahasueshme në të gjithë kriptovalutat e motivuara nga Dogecoin, veçanërisht Shiba Inu

Token meme me emrin Elon Musk 'Dogelon Mars' fiton gati 4000% në tetor

Një kriptomonedhë e supozuar meme e quajtur pas Tesla-s si dhe CEO i SpaceX, Elon Musk, po rritet në vlerë, veçanërisht me 3,780% monstruoze në tetor.

E quajtur Dogelon Mars (ELON), kriptomonedha arriti në 0.00000233 dollarë të shtunën – shkalla e saj më e lartë për shkak të 13 majit – pasi hapi muajin me 0.00000005 dollarë (informacion nga Poloniex).

Veprimi i madh pozitiv e shtyu kapitalin e tregut të Dogelon Mars nga rreth 26 milionë dollarë më 1 tetor në 1.19 miliardë dollarë më 30 tetor, duke e bërë MUSK kriptomonedhën e 92-të më të madhe në botë për nga kapitalizimi i tregut.

5ed828fd2f8a05a5ba7fb3dfbea6a251 - Meme token me emrin Elon Musk 'Dogelon Mars' fiton gati 4000% në tetor - 11

Sa i kushtoi Hënës ELON i lëshuar?

Një pjesë e rëndësishme e fitimeve të tetorit të ELON-it erdhi nga efikasiteti i tij në 29 dhe 30 tetor, kur token u rrit me më shumë se 200% së bashku me një listë në OKEx si dhe Crypto com më 29 tetor.

Fitimet e shkëlqyera të ELON vijnë në mes të një manie të vazhdueshme të shitjes me pakicë në të gjithë kriptovalutat meme si Dogecoin.

Më e rëndësishmja është Shiba Inu (SHIB), një kriptomonedhë shaka e motivuar nga Dogecoin, e cila u rrit me më shumë se 850% në tetor për të fituar një kapital tregu prej rreth 38.50 miliardë dollarë, si dhe duke shkuar përtej vetë Dogecoin.

2f3ecbd7fcd5fdc9e9a338dd38e9ddaf - Token meme me emrin Elon Musk 'Dogelon Mars' fiton gati 4000% në tetor - 13

Në mënyrë të ngjashme, Samoyedcoin (SAMO) u rrit me rreth 2,925% për të arritur në një vlerësim tregu prej rreth 458 milion dollarë. Hoge Finance's (HOGE) u rrit me 2,923% në tetor për të përfunduar të jetë një pronë prej 458 milionë dollarësh në kontrast me 15 milionë dollarë në fillim të këtij muaji.

“Sa herë që një nga këto monedha fillon të pompojë pak, të gjithë fillojnë të mendojnë se ky mund të jetë mitingu tjetër i pakuptimtë,” tha Eric Wall, oficer kryesor i policisë së investimeve financiare të kompanisë së investimeve në kriptomonedha Arcane Assets, për Wall Street Journal.

"Është një kazino dhe është më argëtuese se një tryezë ruletë."

Flamuri i demit në lojë

Kostoja e Dogelon Mars u fiksua me gati 30% pasi arriti kulmin për vitin në 0.00000233 dollarë. Duke vepruar kështu, ai zhvilloi një rrjet identik zbritës që dukej si një flamur demi, një tregues i favorshëm i zgjerimit.

48e65feaf981a898d2258638e0cef310 - Meme token me emrin Elon Musk 'Dogelon Mars' fiton gati 4000% në tetor - 15

Bull Flags duken sikur kostoja ulet pas një veprimi të fortë përmbys, i referuar si Shtiza e Flamurit Në mënyrë tipike, investitorët përgatiten që kostoja të dëmtohet mbi vijën kryesore të trendit të Flamurit si dhe të rritet me aq lart sa lartësia e Shtizës së Flamurit më vonë.

Lartësia e Shtizës së Flamurit në situatën e ELON është rreth $0.00000102.

Të ngjashme: Çmimi i mbajtjes së Bitcoin arrin në nivelin më të lartë të 9 muajve, duke përmirësuar shpresat për një rritje të 'flamurit të demit' në 70 mijë dollarë

Anasjelltas, nëse kostot e renditura poshtë vijës së trendit të reduktuar të Flamurit, prishen, vijnë me sasi të ngurta, pas kësaj ajo rrezikon të revokojë të gjithë marrëveshjen e favorshme. Nëse ndodh, ELON mund të bjerë në drejtim të standardit të tij të zhvendosjes së shpejtë prej 50 orësh (vala e velurit) rreth 0.00000140 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju