Misioni i Hënës DOGE-1 u nis për t'u nisur me SpaceX në fillim të vitit 2022

Transporti me para nga Dogecoin duket se është në rrugën e nisjes në tremujorin e parë të 2022 në bordin e Falcon 9 të SpaceX.

Misioni i Hënës DOGE-1 u nis për t'u nisur me SpaceX në fillim të vitit 2022

DOGE-1, misioni i parë i financuar nga kriptografia në Hënë, është vendosur të nisë në fillim të vitit të ardhshëm në përputhje me një bashkëpunim krejt të ri në mes të 2 bizneseve të blockchain dhe gjithashtu furnizuesit Geometric Energy Corporation, i referuar gjithashtu si GEC.

Komuniteti ekologjik i shkëmbimit inteligjent Unizen dhe gjithashtu inkubatori DeFi ZenX zbuluan të mërkurën se janë në procedurë të strukturës dhe gjithashtu prezantojnë DOGE-1, një kubesat 40 kilogramë – rreth 88 paund shtesë – që sigurisht do të ofrojë një situatë krejtësisht të re përdorimi për kriptomonedha. . Kubesati sigurisht që do të bëjë një udhëtim në një "orbitë të qëndrueshme hënore" në mënyrë që të marrë njohuri hënore-hapësinore nga njësitë ndijuese dhe gjithashtu kamerat që sigurisht do të kthehen në GEC për vlerësim.

Kubesat sigurisht që do të lëshohet përmes një marrëveshjeje lëshimi me SpaceX Falcon X të planifikuar për tremujorin e parë të vitit 2022, megjithëse nuk u ofruan ditë të vështira. Mbi 1,600 kubesat janë prezantuar sot, por ndryshe nga DOGE-1, ata kanë bërë një udhëtim drejt në Orbitën e Ulët të Tokës, e cila është midis 100 dhe gjithashtu 1,200 milje mbi sipërfaqen e Tokës. Udhëtimi në vendet e orbitës hënore DOGE-1 250,000 milje larg nga Toka

“CAPSTONE i NASA-s ishte vendosur të ishte kubesat e parë që do të arrinte në Hënë, por ai është vonuar disa herë dhe ka një datë aktuale të nisjes në fund të marsit 2022”, pohoi biznesi. “Kjo do të thotë se DOGE-1 mund të jetë kubesi i parë në histori që arrin në Hënë, duke shënuar një arritje të rëndësishme për fluturimet hapësinore globale.”

Siç raportoi më parë CryptoPumpNews, puna me para nga Dogecoin u prezantua fillimisht në maj të këtij viti, me një ditë nisjeje të përgatitur që në tremujorin e parë të 2022. Për momentin, nënkryetari i shitjeve industriale të SpaceX, Tom Ochinero pretendoi "misionin do të demonstrojë aplikimin e kriptomonedhës përtej orbitës së Tokës dhe do të vendosë themelin për tregtinë ndërplanetare.”

Related: Në hënë: Huobi dëshiron të dërgojë dikë në dhomë për festimin e ditëlindjes së saj të 8-të

Dogecoin (DOGE) u rrit në prestigj më parë këtë vit falë shumë në komponentë krijuesit të SpaceX, Elon Musk, që promovoi meritat e memecoin dhe gjithashtu pohoi të funksionojë me programuesit e tij për të përmirësuar performancën e tij. Rritja e ndikuar nga Musk mund të ketë përfshirë miliarda në kapitalin e tregut të DOGE çdo herë kur klientët ekstra konvencional hynin në kriptovaluta.

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju