Crypto është kthyer nga 'e çuditshme' në 'cool' falë NFT-ve thotë ekzekutivi i Visa

Kreu i kriptove të Visa, Cuy Sheffield, deklaroi se klientët e zakonshëm po krijojnë “kriptoportofolje në valë” që i përkasin fushës NFT.

Crypto është kthyer nga 'e çuditshme' në 'cool' falë NFT-ve thotë ekzekutivi i Visa

Kreu i kriptomonedhave të Visa, Cuy Sheffield, deklaroi se blerja e kriptomonedhave ka përfunduar shumë më e ftohtë falë një rritjeje të llojeve imagjinative të tërhequr nga fusha e lulëzuar NFT.

Sheffield po fliste në ditën e parë të Festivalit të Fintech në Singapor më 8 nëntor. Ai deklaroi se një "klasë krejt e re" e klientëve të zakonshëm po grumbullohen me kripto, të cilat NFT-të i tërheqin tek individët me një seri të gjerë pasionesh si këngët, arti gjithashtu. si shoqëri që "po ngre kuletat kripto në valë".

"Crypto po bëhet kulturore, po bëhet e lezetshme," tha Sheffield, si dhe përfshiu se:

"Dikur ishte që nëse investonit në kripto, ishit disi të çuditshëm."

Sheffield mendon se përzierja e tregjeve të argëtimit në shtëpi me teknologjinë NFT mund të bëjë që çantat e kriptove të përfundojnë si një lloj "super aplikacioni" ku klientët mund të gjejnë përmbajtje krejt të re në internet të lidhur me pasionet e tyre, në krahasim me thjesht një metodë për të mbajtur sendet elektronike.

Kreu i kriptove të Visa-s është një entuziast i vetëshpallur i NFT-së si dhe ishte pionier i zhvendosjes së kompanisë për të blerë Crypto Punk 7610 – një numër femrash me një mohawk, sy klloun miqësor ndaj mjedisit, si dhe buzëkuq – për 49.50 Ether (ETH) në gusht

Sheffield i përmendur si zhvendosja i përkiste një shtypi për të "fituar një kuptim të drejtpërdrejtë të kërkesave të infrastrukturës për një markë globale për të blerë, ruajtur dhe përdorur një NFT". Ai gjithashtu la të kuptohet se kompania po shqyrtonte ofrimin e zgjidhjeve të lidhura me NFT-të

"Aftësia për të gjurmuar dhe përdorur një aset dixhital në mjedise të shumta mund të nënkuptojë mundësi të reja emocionuese në biletat, muzikën e lojërave, artin dhe më gjerë," tha ai.

Related: Lajmet e shkëlqyera: NFT-të Crypto Dragons zhduken në sekonda, si dhe një koleksionues Counterparty kushton 500 mijë dollarë

Rasti vjetor, i cili zgjat deri në 12 nëntor, organizohet nga Autoriteti Monetar i Singaporit (MAS) si dhe nga kompania bamirëse Eleandi Rasti i këtij viti është i përqendruar tek klientët potencialë të teknologjisë Web 3.0 si dhe funksionon vizitorë të rëndësishëm të përbërë nga Visa. , Mastercard, Chainlink, Celo AMTD Group, Microsoft, Ant Group si dhe Tencent

Ravi Menon, Drejtori Menaxhues i MAS mbajti një fjalim shtesë me këtë rast duke përmendur se marrëveshjet e zgjuara, si dhe simbolizimi i artikujve të jetës reale, si dhe të drejtat e autorit janë "mundësuesit kryesorë" të standardit krejt të ri Web 3.0.

Menon theksoi rëndësinë e teknologjisë në lidhje me asetet si prona, si dhe zotërimet abstrakte si licencat, përveç këngëve elektronike si dhe artit:

“Pasi të tokenizohen, të drejtat dhe pronësia e këtyre aseteve mund të transferohen pa probleme, duke përmirësuar likuiditetin dhe efikasitetin. Kjo ka potencialin për të rritur ndjeshëm mundësitë dhe përfshirjen ekonomike.”

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju