"Shpërndarja e tregut të demit ka filluar" - 5 gjëra për të parë në Bitcoin këtë javë

Një tarifë direkt në afërsi të rregullt emocionon ekspertët ndërsa "Moonvember" duket se koleksioni do të vazhdojë – a mund të shkatërrojë ndonjë gjë kënaqësinë e demave?

"Shpërndarja e tregut të demit ka filluar" - 5 gjëra për të parë në Bitcoin këtë javë

Bitcoin (BTC) fillon një javë krejt të re me një garë në drejtim të niveleve më të larta të të gjitha kohërave, pasi demat ruajnë ditën – si dhe javën – në kohën e duhur.

Një javë aktiviteti anash kostos së BTC-së përfundoi thjesht në kohën e mbylljes së rregullt, me Bitcoin që u rikuperua në 66,000 dollarë.

Është një zhvendosje tradicionale që është njohur mirë në javët aktuale, si dhe fokusi aktualisht po përqendrohet edhe një herë në rezultatet e favorshme.

Me Wall Street-in ende për t'u hapur, e hëna nuk ka krijuar ende tonin për javën e 3-të të "Moonvember", e cila ende ka një objektiv kostoje në fund të muajit që shkon afër 100,000 dollarëve.

A mund të arrijë Bitcoin? CryptoPumpNews ka një vështrim në 5 elementë që mund të ndihmojnë në formimin e trajektores së kostos BTC në ditët në vijim.

Mbyllja javore nuk lë asnjë zonë për arinjtë

Për ata që shqetësoheshin në lidhje me atë që do të ndodhte me siguri në mbylljen e rregullt të së dielës, nuk kishte kërkesë – Bitcoin nuk ishte i pakënaqur.

Pas monitorimit anash një pjesë të madhe të javës, BTC/USD u rrit në ngjarje në dizajn të përjetshëm për të siguruar një dritë të re qiriri të lartë të të gjitha kohërave, e cila e çoi atë në 65,500 dollarë.

1,000 dollarë fitime erdhën në thelb në orën e fundit, cilësia e veprimeve nga javët aktuale.

Prandaj, Bitcoin vendoset në një mbyllje një herë në javë gjatë një modeli shumëmujor që më parë konsiderohej si një ekzaminim jetik i qëndrueshmërisë së përgjithshme.

Për ekspertin e shquar TechDev, mbyllja ishte domethënëse për një faktor shtesë, duke arritur mbi një shkallë Fibonacci 1.618, si dhe duke përsëritur aktivitetin që funksionoi si një trampolinë si gjatë vrapimeve të 2013 ashtu edhe 2017.

“A jeni gati për atë që po vjen? Unë personalisht nuk jam duke vënë bast që këtë herë të jetë ndryshe për Bitcoin,” përfshiu ai në një mesazh tjetër të Fibonacci.

Në momentin e kompozimit, BTC/USD tregtohej me thjesht nën 66,000 dollarë, duke e goditur për pak kohë zonën si një nivel të lartë gjatë natës.

Të tjerë sugjeruan se zbatimi i pirunit të butë Taproot të së dielës nuk është vlerësuar ende plotësisht. Siç e mbajti në mend CryptoPumpNews, përmirësimet e rëndësishme në të vërtetë janë respektuar gjithashtu nga shpenzime të konsiderueshme, siç u mbajt e vërtetë me Dëshmitarët e Segregated ("SegWit") në 2017.

"Tregu nuk ka vlerësuar në përmirësimin masiv të Bitcoin Taproot," krijoi Charles Edwards, CEO i kompanisë së investimeve Capriole.

135,000 dollarë "ende në lojë"

Thoni atë që dëshironi në lidhje me koleksionin e parashikimeve të kostos së Bitcoin nga eksperti PlanB në fund të muajit "skenari më i keq" - ai po pret kuotat e tij.

Duke supozuar siç duhet mbylljen e rregullt mujore të BTC pothuajse në mënyrë specifike për 3 muaj rresht, PlanB aktualisht deklaron se 98,000 dollarë deri më 1 dhjetor, si dhe 135,000 dollarë deri më 1 janar 2022, janë ende objektiva të arritshëm.

Ai është shumë i vetëm – siç raportoi CryptoPumpNews, burime të shumta po shikojnë një qasje minimale prej 85,000 dollarë në javët e ardhshme.

Zmadhimi shtesë, si dhe dizajnet e furnizimit në qarkullim të PlanB-së janë nënshkruar nga studime të ndryshme kërkimore që zbulojnë saktësisht se sa i ndërprerë ka qenë me të vërtetë Bitcoin - gjithashtu duke pasur parasysh se para vitit 2013.

Një parashikim javën e kaluar, megjithatë, deklaroi se ndërsa Bitcoin sigurisht që do të arrinte një vlerë të madhe prej 250,000 dollarësh në janar, ai përfundimisht do të mohonte plotësisht në mesin e modeleve të furnizimit në qarkullim.

"Shpërndarja e tregut të demit ka filluar"

A mund të jetë fillimi i përfundimit për tregun e rritjes së Bitcoin të këtij cikli?

Duke parë se çfarë po bëjnë pronarët afatgjatë (LTH), tregon se Bitcoin ka hyrë në fazën e tij të fundit - por më të paqëndrueshme - të favorshme.

Të dhënat nga kompania e analitikës në zinxhir Glassnode, të theksuara nga eksperti William Clemente, zbulojnë se kapitalistët e LTH në fakt kanë hequr dorë nga grumbullimi i internetit, si dhe aktualisht po shkarkojnë monedhat.

Karakteristikë e majave të tipit bull, kjo "shitje në fuqi" vë në dukje rënien fillestare të internetit në zotërimet e LTH-së, duke pasur parasysh atë prill, kur BTC/USD arriti nivelet maksimale prej 64,900 dollarësh, të cilat mbetën si tavan për 6 muaj.

"Mbajtësit afatgjatë blejnë BTC në dobësi dhe shesin në fuqi," komentoi Clemente.

"Sapo kemi marrë printimet tona të para të kuqe në ndryshimin e pozicionit neto të LTH në më shumë se 6 muaj, duke treguar se shpërndarja e tregut ka filluar."

707a425e5e736c5548ac38dfd110085f - 'Shpërndarja e tregut të demit ka filluar' — 5 gjëra për t'u parë në Bitcoin këtë javë - 9

Herën e fundit, në tremujorin e katërt 4, LTH-të filluan të ofrojnë në zhvillimin e rritjes së kostos së jashtëzakonshme të Bitcoin, me shpërndarjen që goditi një lartësi dhe më pas u zvogëlua përpara se të shfaqej niveli më i lartë i të gjitha kohërave 2020 dollarë.

Çmimi i hash-it kthehet në nivelet më të larta të të gjitha kohërave

Një element i Bitcoin që me të vërtetë po arrin maksimumin e të gjitha kohërave këtë javë është çmimi hash.

Pas një rikuperimi të shpejtë, por megjithatë të gjatë nga përplasja e tij 5 muaj më parë, rrjeti thelbësor është aktualisht duke vlerësuar atë që bëri në fund të prillit deri në fillim të majit.

Sipas informacionit nga burimi i mbikqyrjes në internet MiningPoolStats, duke lënë jashtë pikat si dhe pikat e ulëta në informacionin e papërpunuar, çmimi i hash-it është rreth 168 exhahash për 2 (EH/s).

a474435580195118001d60270e2201ec - 'Shpërndarja e tregut të demit ka filluar' — 5 gjëra për t'u parë në Bitcoin këtë javë - 11

Një grafik i ardhur zbulon shkallën e përparimit duke pasur parasysh se minatorët filluan të transferoheshin masivisht larg Kinës.

Ndërsa çmimi hash, i cili përcakton fuqinë e kompjuterit kushtuar minierave, thjesht mund të përafrohet në vend që të matet në mënyrë specifike, statistikat aktualisht nisin përpjekjet e tyre fillestare drejt në një rajon të paidentifikuar për gati gjysmë viti.

Siç raportoi CryptoPumpNews, problemi, ndoshta një nga shenjat më të rëndësishme për qëndrueshmërinë thelbësore të Bitcoin, vazhdon të kthehet në nivelet më të larta të të gjitha kohërave.

E diela përfshiu një shtesë prej 4.7% në total, duke vënë në dukje gjithashtu rritjen e nëntë për problemin me radhë.

"Shenjat e shkumës"

Larg Bitcoin, tregjet tipike kanë filluar të trazohen – si dhe jo thjesht kapitalistët.

Të ngjashme: 5 kriptovalutat më të mira për t'u parë këtë javë: BTC, LTC, LINK, VET, AXS

Në një seminar javën e kaluar, Raghuram Rajan, drejtuesi i mëparshëm i Bankës së Rezervës së Indisë, shfaqi sistemin e alarmit për zhvillimin e tepërt të furnizimeve.

"Ka shenja të dukshme shkume," tha ai në lidhje me shportën Nomura-Wolfe të aksioneve të shquara amerikane, me çmim nga Financial Times për të përmendur disa priza elektrike.

Në atë që sigurisht do të duket edhe më shumë si Bitcoin gjatë kohëzgjatjeve të zhvillimit të shpejtë të kostos, zgjedhjet po shohin sasi të rënda – si dhe përfitojnë për ta zgjedhur atë.

"Gjithçka duket e çmendur, ka flluska këtu, flluska atje, kudo," citojnë këmbët në të njëjtën kohë Erik Knutzen, oficer kryesor i policisë së investimeve financiare në mbikëqyrësin e investimeve financiare Neuberger Berman.

“Është bërë një klishe, por ne vërtet jemi në ujëra të paeksploruara, një territor shumë i pazakontë.”

Ndërsa Nëntori është zakonisht një muaj me performancë solide si për tregjet tipike ekonomike ashtu edhe për tregjet e kriptomonedhave, pasiguritë ekzistuese të gazit tonifikohen në lidhje me natyrën "vetëm lart" të furnizimeve në veçanti.

Për Bitcoiners, problemi përqendrohet në marrëdhënien e përgjithshme midis të dyjave - pavarësisht se ka filluar vetë në muajt aktual, BTC mund të ndikohet ende nga modifikime të papritura në besim në vende të tjera.

Një shembull ishte Tesla, e cila ra në veprim me Bitcoin javën e kaluar për shkak të rrezikut 10% të shitjes së CEO Elon Musk.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju