Platforma Blockchain Alchemy mbledh 250 milion në Serinë C të udhëhequr nga Andreessen Horowitz

Raundi i financimit terciar të Alchemy e sjell vlerësimin e firmës në 3.5 miliardë dollarë.

Platforma Blockchain Alchemy mbledh 250 milion në Serinë C të udhëhequr nga Andreessen Horowitz

Firma e zgjidhjeve të internetit të bllokut të bazuar në San Francisko, Alchemy, zbuloi një raund grumbullimi fondesh të Serisë C prej 250 milionë dollarësh të udhëhequr nga Andreessen Horowitz të enjten, duke e çuar vlerësimin aktual në 3.5 miliardë dollarë.

Ky lajm vjen i ngrohtë në fund të prillit të Serisë B prej 80 milionë dollarësh, e cila më parë e vlerësonte lançimin në 505 milionë dollarë. Pantera Capital, Redpoint, Lightspeed Venture Partners, Coatue, DFJ dhe gjithashtu Lee Fixel's Addition morën pjesë gjithashtu në raundin e Serisë C. Sipas pronarëve Nikil Viswanathan dhe gjithashtu Jon Lau, firma është "shumë fitimprurëse" dhe gjithashtu deri më tani nuk ka investuar asnjë nga ato para, megjithatë përgatitet të përdorë burimet krejt të reja për të ndërtuar një zonë rreth blockchain.

Alchemy filloi në 2017, por me të vërtetë nuk e publikoi artikullin e saj deri në gusht të 2020. Sipas raportimit nga TechCrunch, 7 punëtorët e firmës aktualisht u shërbejnë klientëve që përbëhen nga çdo platformë e rëndësishme NFT, UNICEF, Adobe dhe gjithashtu PricewaterhouseCoopers, duke fuqizuar më shumë. prej 45 miliardë dollarësh në sasi blerjeje.

Firma në lajmin e saj postoi:

“Alkimia po bën për blockchain dhe Web3 atë që bëri AWS për internetin. Ai u siguron zhvilluesve mjetet që u nevojiten për të krijuar lehtësisht dhe me efikasitet aplikacione kryesore të blockchain, duke i ndihmuar ata t'i kthejnë idetë e tyre në biznese jashtëzakonisht të suksesshme".

Alchemy aktualisht ka 2 vende pune (një në Nju Jork dhe gjithashtu një në San Francisko), megjithatë sugjeroi që ata planifikojnë të hapen shumë më tepër brenda Shteteve të Bashkuara dhe gjithashtu jashtë vendit.

Viswanathan dhe gjithashtu Lau, që shërbejnë si CEO i firmës dhe gjithashtu si CTO në mënyrë specifike, të dy morën pjesë në Universitetin Stanford dhe gjithashtu operuan në Google përpara përpjekjes së tyre më të fundit. Investitorët nga raundet shumë të hershme të mbledhjes së fondeve përbëheshin nga njerëz të famshëm si Jay Z dhe gjithashtu Will Smith, dhe gjithashtu Themeluesi i Yahoo-së Jerry Yang "Fuqizimi i zhvilluesve është çelësi për të sjellë magjinë e blockchain në botë", krijoi Viswanathan në një deklaratë në atë kohë.

Alchemy zbuloi më parë bashkëpunimin e saj me platformën Blockchain argëtuese në shtëpi Flow më 25 mars. CryptoPumpNews gjithashtu raportoi në korrik se firma po zhvillonte pajisje krejt të reja në një iniciativë për të ndryshuar avancimin e blockchain.

Në qershor, Andreessen Horowitz lëshoi ​​​​një fond prej 2.2 miliardë dollarësh të përqendruar në investimet financiare të përpjekjeve për kripto. Për momentin, ishte më i madhi ndonjëherë në llojin e tij.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju