Platforma e rezervimit e bazuar në Blockchain i lejon të gjithë të përjetojnë udhëtime

Inovacioni i Blockchain ka për qëllim të ndërhyjë në sektorin e udhëtimit duke ofruar mundësi krejt të reja për uljen e shpenzimeve dhe gjithashtu rritjen e fitimeve për turistët.

Platforma e rezervimit e bazuar në Blockchain i lejon të gjithë të përjetojnë udhëtime

Pas shumë muajsh pa udhëtime, kufizimi 20-mujor i udhëtimit COVID-19 u ngrit së fundi në Shtetet e Bashkuara, duke prekur të gjithë njerëzit jo-amerikanë nga mbi 30 kombe. Me rifillimin gradualisht të kombeve, udhëtimi ka ardhur sërish në krye të globit, me supozimet se një numër në rritje i kombeve me siguri do të fillojnë të lirojnë kufizimet e tyre në reagimet ndaj aktiviteteve të SHBA-së.

Fatkeqësisht, me një larmi të madhe individësh që kërkojnë të udhëtojnë edhe një herë, kostot janë në përputhje me shumë prapa. Shpenzimet e gazit, biletat e linjës ajrore dhe gjithashtu vendpushimet po arrijnë të gjitha në lartësi të reja pasi turistët dhe vizitorët përpiqen të kapin gjithçka që është në dispozicion. Fatkeqësisht, për shumë njerëz, kjo tregon se duhet të paguajnë shumë më tepër për një largim sesa mund të jenë në gjendje dhe gjithashtu të humbasin udhëtimin e dëshirave të tyre.

Edhe pse mund të jetë një tronditje, kapacitetet e inovacionit të blockchain mund të jenë në gjendje të adresojnë këtë rritje të papritur të kostove. BitBook, një platformë e lëshuar në tetor, ofron zonën e saj me mundësi për të udhëtuar publikime dhe gjithashtu për të bërë kripto. Të gjithë janë të denjë për të udhëtuar, dhe gjithashtu BitBook po e bën këtë të vërtetë të realizueshme duke kënaqur individët që planifikojnë me uebsajtin e tyre, mirëpresin të tjerët ose prodhojnë përmbajtje tërheqëse në ueb.

Duke operuar me një theks të lagjes, BitBook po e bën udhëtimin të kënaqshëm në më shumë metoda sesa përvojë, me një koleksion të larmishëm ofertash që aktualisht konsiston në aksesin në mbi 400,000 resorte, mbi 300 kompani ajrore dhe gjithashtu shërbime automjetesh nga Hertz dhe gjithashtu Sixtz.

Konkurrenca në tregun konvencional

BitBook u krijua nga një grup i mirëinformuar profesionistësh teknologjikë, i përbërë nga 2 nga drejtuesit e KuCoin. Pas kontrollimit të sektorit ekzistues të udhëtimit, ata vunë re se inovacioni i blockchain mund të ofrojë një mundësi jashtëzakonisht të vërtetë për t'u përfunduar në një treg të kontrolluar nga 2 lojtarë të rëndësishëm, ekipi i Expedia dhe gjithashtu zotërimet e Rezervimeve, që aktualisht përfaqësojnë mbi 90% të pjesës së tregut.

Fatkeqësisht, kjo në fakt i ka detyruar resortet të paguajnë kompensime të mëdha për rezervimet (shpesh deri në 30%, dhe gjithashtu 3-5% për trajtimin e shlyerjes), me shpenzimet e përfshira duke u rritur për konsumatorin fundor, gjë që gjithashtu e bën praktikisht të vështirë. që start-up-et të përballen me titanët e sektorit.

Sektori dhe gjithashtu turistët e tyre mund të mos kishin pasur mundësi më parë, megjithatë BitBook e ka pranuar në të vërtetë këtë si një hapësirë ​​​​të qartë atje me të cilën ata mund të merren.

Kur shqyrton qasjen e tyre për të ndërhyrë në sektorin e udhëtimit, Nick van der Kolk, CEO i BitBook aksionet,

“Kur Davidi lufton Goliathin, ju fitoni duke mos luftuar në lojën e Goliathit.

Kjo është strategjia jonë në BitBook; ne mund të bëjmë gjëra që ju mund t'i bëni vetëm duke pasur një token kriptomonedhë, duke u fokusuar në vlerën për udhëtarët, ndikuesit dhe mbajtësit e tokenave. Që nga fillimi ynë, njerëzit që rezervuan një hotel në BitBook.net morën rreth 60% kthim parash në rezervimin e tyre.”

Grupi në fakt ka konsideruar se ka marrë një vendim për të luajtur një video lojë të ndryshme, duke ndërhyrë në sektorin me një zonë në zgjerim dhe gjithashtu pa kapital.

Më shumë kuptime mbi BitBook këtu

Në vendosje me këtë strategji, grupi po funksionon së bashku me emra të mëdhenj sektori si Priceline, me bashkëpunime që synojnë të ofrojnë akomodime për pushime dhe gjithashtu klientë gjithëpërfshirës të kujdesen për vizitorët e faqes së tyre.

Fitimi me udhëtime

Mundësitë për t'u realizuar me një sërë përcaktimesh. Së pari dhe gjithashtu kryesues, klientët mund të bëjnë simbole BBT nga rezervimi i udhëtimeve të tyre me platformën. Përndryshe, ata mund të kenë fitime të lehta kur publikimet e tyre në rrjet janë një udhëtim. Ndërsa koleksioni i tyre i simboleve BBT zgjerohet, klientët gjithashtu mund të fitojnë lehtësisht me procedurën e shtrimit.

Kohët e fundit, BitBook ka prezantuar në fakt edhe nisjen e ardhshme të zonës "Krijo dhe Fito" të platformës së tyre, ku ata parashikojnë të nxisin individët që prodhojnë përmbajtje në ueb për të arritur tek individi që ata prekin dhe gjithashtu sjellin në platformë Këto stimuj janë krijuar për të jepni fitime si festën e botimit të turistëve të rinj në platformë për 20 vitet e ardhshme.

Grupi mendon se ia vlen të udhëtojë dhe gjithashtu po drejton një platformë që e tregon këtë.

Mësoni shumë më tepër në lidhje me BitBook

Kushte të përgjithshme CryptoPumpNews nuk mbështet asnjë lloj përmbajtjeje ose artikulli në internet në këtë faqe interneti. Ndërsa ne fokusohemi në furnizimin me detaje shumë të rëndësishme që mund të marrim, vizitorët duhet të bëjnë studimin e tyre përpara se të ndërmarrin çdo lloj aktiviteti që lidhet me firmën dhe gjithashtu të marrin përgjegjësinë e plotë për zgjedhjet e tyre, as ky artikull i shkurtër nuk mund të merret. në konsideratë si rekomandime për investime financiare.

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju