Bitcoin duhet vetëm të thyejë 64 mijë dollarë për të arritur në nivelet më të larta të të gjitha kohërave - Analist

Faktori i krizës për demat e Bitcoin është më afër sesa mund të supozoni, sugjeron Micha ël van dePoppe

Bitcoin duhet vetëm të thyejë 64 mijë dollarë për të arritur në nivelet më të larta të të gjitha kohërave - Analist

Bitcoin (BTC) mbeti i kufizuar në 5 nëntor pasi vlerësimi i ri sugjeroi se dëmtimi i 64,000 dollarëve sigurisht që do të gjeneronte një maksimum të ri të të gjitha kohërave.

665cfcaa958ebc8b8e8b00b09ca6612f - Bitcoin duhet vetëm të thyejë 64 mijë dollarë për të arritur në nivelet më të larta të të gjitha kohërave — Analist - 9

"Kaq afër, por kaq larg" për BTC kostoja e lartë e të gjitha kohërave

Të dhënat nga Cointelegraph Markets Pro si dhe TradingView zbuluan se BTC/USD tërhiqte pak interes pasi gjurmonte anash rreth 61,000 dollarë.

Pas disa ditësh zhvendosjesh të tilla, theksi nga ekspertët qëndroi fuqishëm në altcoin, pasi disa simbole vazhduan të rriteshin në nivele të reja të dokumenteve.

Për faktorin CryptoPumpNews Micha ël van de Poppe, megjithatë, sigurisht që do të duhej jashtëzakonisht pak që vetë aktiviteti i kostos së BTC të kthehej në favor të tij.

Në përmirësimin e tij më aktual në YouTube atë ditë, van de Poppe sugjeroi se 64,000 dollarë me siguri do të jepnin një trampolinë për demat që duhet të thyejnë mirë BTC/USD. Diploma në fakt është mbajtur si rezistencë gjatë gjithë javës, duke duruar disa përpjekje për shpërthime.

"Ne jemi ende duke ulur midis 58,000 dhe 64,000 dollarë, dhe kjo zonë prej 64,000 dollarësh këtu është fusha vendimtare që duhet të kalojmë nëse duam të arrijmë një nivel të ri të të gjitha kohërave," përmblodhi ai.

Ai përfshiu se nëse një rast i tillë do të ndodhte, zona e mëposhtme e rezistencës me siguri nuk do të ngrihej derisa Bitcoin të kishte hequr qafe 72,000 dollarë.

Siç raportoi CryptoPumpNews, nëntori aktualisht parashikohej të ishte një muaj ekstremesh – që konsiston në një kthim në zonën e mesme prej 50,000 dollarësh përpara një niveli të lartë që mund të mbulojë 98,000 dollarë.

Megjithatë, për van de Poppe, mundësia prej 98,000 dollarësh të jetë "skenari më i keq" nga muaji në muaj dukej aktualisht jo i mundshëm.

"Unë mendoj se do të jetë mjaft e vështirë për të arritur në atë nivel dhe mendoj se ne mund të kuptojmë vetë se cikli mund të zgjasë më shumë se ciklet e mëparshme katërvjeçare të përgjysmimit," tha ai.

Janari 2022 hyn në krye të ciklit të basteve

Nga ana tjetër, një studim nga PlanB, i ngarkuar me mbledhjen minimale nga muaji në muaj, zbuloi se shumica e pjesëmarrësve mendojnë se 288,000 dollarë me siguri do të arrijnë para fillimit të vitit 2022.

Të ngjashme: Ritestimet e Bitcoin qëndrojnë, me investitorin që parashikon uljen e kostos së BTC në 55 mijë dollarë

f7e5b9bd4ec8385ead129bf40ff8d7cd - Bitcoin duhet vetëm të thyejë 64 mijë dollarë për të arritur në nivelet më të larta të të gjitha kohërave — Analist - 11

Ndonëse mund të jetë e vështirë për t'u parashikuar me ritmet ekzistuese, kjo lidh disa monitorime, të cilat e vendosin vitin 2021 plotësisht në përputhje me vitet e mëparshme 2013 dhe 2017.

Si i tillë, një urdhër i rritjes së madhësisë për majën e këtij cikli katërvjeçar nuk mund të anashkalohet, thonë individët e tregut.

"Mesi i dhjetorit deri në fund të janarit ende dritarja ime e probabilitetit më të lartë," kompozoi të premten llogaria e shquar në Twitter TechDev, e njohur për kontraste të tilla.

“Vendosni në historinë që ju tregon cikli derisa t’ju ​​tregojë një tjetër.”

TechDev më parë shpjegoi një cikël të lartë deri në 300,000 dollarë si "të programuar".

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju