Bitcoin arrin nivelet më të ulëta 6-javore në orë pasi likuidimet 24-orëshe të kriptove janë afër 650 milionë dollarëve

Lëvizja me vlerë Bitcoin sheh nivelet e saj më të ulëta për arsyen se javën e dytë të tetorit pas një qiri të fortë prej 5,000 dollarësh të kuq çdo ditë.

Bitcoin arrin nivelet më të ulëta 6-javore në orë pasi likuidimet 24-orëshe të kriptove janë afër 650 milionë dollarëve

Bitcoin (BTC) humbi gati 5,000 dollarë në një ditë të vetme më 26 nëntor ndërsa demat u përballën me zhgënjimin e fundit.

a5f62f3ca3f1eacc59428e4a5feffa5f - Bitcoin arrin nivelet më të ulëta prej 6 javësh në orë pasi likuidimet 24-orëshe të kriptove janë afër 650 milionë dollarëve - 11

Bitcoin synon 54,000 dollarë

Të dhënat nga Cointelegraph Markets Pro dhe TradingView miratuan BTC/USD ndërsa shkonte drejt 54,000 dollarëve në kohën e shkrimit mes paqëndrueshmërisë intensive.

Mbajtësit vunë re tendosjen kryesore nxitëse pasi arritën brenda 60,000 dollarëve të enjten vonë, përpjekja më e re për të mposhtur rezistencën megjithatë duke përfunduar në tërheqje.

Disa orë më vonë, Bitcoin ishte përsëri në nivelin e tij më të ulët që nga mesi i tetorit, dhe duke shfajësuar me vendosmëri ata që supozonin se shkëputja aktuale nga rritja rritëse nuk kishte mbaruar.

"Jo fare atje, por shpresojmë së shpejti," tha analisti Willy Woo në lidhje me një tregues që lë të kuptohet për një kthim në hyrje - por jo të menjëhershëm - në lloj.

e7348bb6cac047e602aa9c556a00fb0d - Bitcoin arrin nivelet më të ulëta 6-javore në orë si likuidime 24-orëshe të kriptove afër 650 milionë dollarëve - 13

Gjithsesi, kushdo që vinte shumë me entuziazëm mbi përfundimin e goditjeve korrigjuese, po e ndjente dhimbjen të premten, megjithatë, pasi likuidimet 24-orëshe të ndër-kriptove sollën 630 milionë dollarë.

Megjithatë, jo të gjithë ishin të habitur dhe madje të mërzitur nga rastet. Kontribuesi i CryptoPumpNews, Michaël van de Poppe, e quajti lëvizjen me vlerë aktuale "të bukur".

"Shumë pompa në tregje po gjurmohen plotësisht," shtoi ai në reagimet në Twitter për një zëvendësim të fundit të tregut.

Lehta e gjelbër amerikane përmbys rritjen

Altcoins nuk iu përgjigjën mirë rënies së Bitcoin, me shumë argumente kryesore që ia kalonin BTC-së ndaj monedhës së gjelbër të Shteteve të Bashkuara në fraza humbjesh.

Të ngjashme: Demat e Bitcoin kanë shumë për t'u kënaqur, pavarësisht nëse BTC 'ndoshta' nuk arrin 98 mijë dollarë në 5 ditë

Eteri (ETH) ra 5.8% në krahasim me 4.8% të Bitcoin, me të tjerët që shohin afërsisht 10% të fshirë nga vlera e duhur në ditë.

Van de Poppe u sugjeroi tregtarëve që të mos "ndjekin pompën" në altcoin, pasi tregjet konfirmuan se paqëndrueshmëria e përsëritur mbetet një atribut kryesor në periudhën e shpejtë kohore.

Në sfond, monedha e gjelbër amerikane më në fund filloi të flamurohej, duke i dhënë fund një brezi fitimprurës që kishte parë që indeksi i monedhës amerikane të monedhës së gjelbër (DXY) arriti më të lartën e tij që nga qershori 2020.

Ndërsa historikisht ishte i ndërlidhur në mënyrë të anasjelltë, Bitcoin dukej si një kopjues shtesë pasi DXY fokusoi 96 për asistencë.

6e02f2284261a4a481f3d796a91899b7 - Bitcoin arrin nivelet më të ulëta prej 6 javësh në orë pasi likuidimet e kriptove 24-orëshe afër 650 milionë dollarëve - 15

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju