Bitcoin shikon mbylljen e tretë javore mbi 60 mijë dollarë pasi Ethereum ushqen rekordin e ri të kapitalit të tregut altcoin

ETH arrin nivelet më të larta të të gjitha kohërave, duke u dhënë altcoins minutën e tyre në qendër të vëmendjes ndërsa Bitcoin vendoset thjesht i renditur nën objektivin e tij të ngushtë nga muaji në "skenarin më të keq".

Bitcoin shikon mbylljen e tretë javore mbi 60 mijë dollarë pasi Ethereum ushqen rekordin e ri të kapitalit të tregut altcoin

Bitcoin (BTC) mbajti 61,000 dollarë menjëherë në pushimin e fundjavës pas blerjeve "agresive" në Coinbase stimuluan nivelet më të larta shumë-ditore.

75da34b2b71f656e6e3729a73d20bd5b - Bitcoin shikon mbylljen e tretë javore mbi 60 mijë dollarë pasi Ethereum ushqen rekordin e ri të kapitalit të tregut altcoin - 9

Klientët e Coinbase BTC japin informacion

Të dhënat nga Cointelegraph Markets Pro si dhe TradingView zbuluan ajër të kondicionuar BTC/USD gjatë natës pas testimit të shpejtë të 63,000 dollarëve.

E premtja pa një efikasitet të fortë pasi tregjet tipike amerikane u hapën, duke ndihmuar në ngritjen e Bitcoin pranë objektivit të tij minimal të ngushtë nga muaji në muaj.

Siç mbanin parasysh ekspertët, shkëmbimi i rëndësishëm i Coinbase ishte vendi për një rritje të madhe atë ditë.

Investitori i njohur si dhe eksperti Pentoshi nga ana tjetër e mbajtën parasysh ofrimin e diku tjetër, veçanërisht nga një balenë, shkarkimi i BTC-së së cilës aktualisht ka goditur mbi 1,000 BTC, secila e tregtuar në tregun e hapur në grupe prej 20-30 BTC.

"Thjesht tregon se sa likuid është ky treg tani," përmblodhi ai.

Mbyllja javore dhe muaj pas muaji të dielën sigurisht që do të japin pasion për individët e tregut, me të fundit që do të shohë një maksimum të mundshëm të të gjitha kohërave. BTC/USD gjithashtu mund të mbyllë javën e tretë me radhë mbi 60,000 dollarë.

Kapaciteti i tregut Altcoin kalon nivelet më të larta të të gjitha kohërave

Për shumë, megjithatë, ishte gjithçka në lidhje me altcoin pasi filloi pushimi i fundjavës.

Të lidhura: Përmbledhja e Altcoin: Dogecoin, Shiba Inu si dhe memet po i çojnë qentë drejt rritjes masive

Etheri i Ethereum (ETH) arriti një rritje të re të të gjitha kohërave të Premten, duke ndihmuar që kapitali total i tregut të altcoin të arrijë majat e reja të veta – 1.473 trilion dollarë.

8cddc60e4361c7340f3f3f9f14e25785 - Bitcoin shikon mbylljen e tretë javore mbi 60 mijë dollarë pasi Ethereum ushqen rekordin e ri të kapitalit të tregut altcoin - 11

Efikasiteti i fortë qëndroi diku tjetër, me Shiba Inu (SHIB) të qëndrueshme pas fitimeve të tij përvëluese gjatë gjithë javës.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju