Një e katërta e përdoruesve të kriptove australiane planifikojnë të blejnë dhurata për Krishtlindje kripto: Anketa

Kripto nën pemën e Krishtlindjes? Një sondazh i tanishëm zbuloi se më shumë se një e katërta e përdoruesve të kriptove australiane planifikojnë të blejnë kripto-orientuar paraqet këtë periudhë të gëzuar.

Një e katërta e përdoruesve të kriptove australiane planifikojnë të blejnë dhurata për Krishtlindje kripto: Anketa

Më shumë se një e katërta e përdoruesve australianë të kriptos, të vlerësuar në tetor, planifikojnë të përdorin pajisjet elektronike si një komponent i Krishtlindjeve që ofrojnë këtë festë.

Sondazhi nga buxheti i kriptove dhe gjithashtu kompania Crypto com pyeti 2,020 australianë të moshës 18-59 vjeç. Nga ata që kishin përdorur në të vërtetë kriptomën gjatë 12 muajve të mëparshëm, 26% reaguan se me siguri do të mendonin të ofronin disa për Krishtlindje ose të blinin dhurata përkatëse kripto.

Më shumë se pesëdhjetë për qind, ose 53% e atyre që synonin të blinin dhurata kripto, pohuan se me siguri do të mendonin për blerjen e zotërimeve të kriptove, si Bitcoin (BTC) ose Ethereum (ETH) për të pëlqyerit e tyre këtë Krishtlindje.

Sondazhi zbuloi gjithashtu se produkti kripto, si çorapet me tematikë ose kapuçët me kapuç, mund të jenë të shquar e paraqesin këtë festë pasi 43% e atyre që synonin të blinin dhurata të drejtuara nga kriptografia pohuan se po përpiqeshin t'i gjenin këto gjëra.

Rreth 42% pohuan se po mendonin të merrnin kupona monedhash, dhe gjithashtu 35% po mendonin të merrnin botime kripto. Rreth një e treta e të vlerësuarve pohuan se po mendonin të dhuronin simbole të pandryshueshme (NFT).

Nxënësi i fundit i shkollës së mesme, Justin El-Sheikh, 18 vjeç, nga Melburni, synon të ofrojë dhuratën e kriptove këtë vit. Ai informoi Crypto PumpNews se synon të krijojë miqtë e tij të mirë me një buxhet dhe gjithashtu një përqindje të Bitcoin për t'i marrë ato.

“Shumë miq të mi dëgjojnë për kripto dhe thonë se duan të përfshihen, por nuk dinë si të fillojnë. Është një ide argëtuese dhe e zhytur në mendime,” pohoi ai.

Karl Mohan, Menaxher i Përgjithshëm për Azi-Paqësorin në Crypto com, përmendi: "Australianë është e qartë se janë shumë të prirur për të adoptuar kriptomonedha dhe për të integruar përdorimin e tyre në shpenzimet e përditshme", përpara se të përfshinin se austriakët "po e rrisin gradualisht përdorimin e tyre të kriptomonedhave dhe blockchain. teknologjisë.”

202ef198b1b189262652501a7960c44b - Një e katërta e përdoruesve të kriptove austriak planifikojnë të blejnë dhurata për Krishtlindje kripto: Anketa - 7

Related: 17% e australianëve aktualisht kanë shumë kripto, që arrijnë në 8 miliardë dollarë mes tyre: Anketa

Një sondazh i shtatorit me 1,000 pjesëmarrës nga Finder zbuloi se në 6 australianë aktualisht zotërojnë shumë kriptomonedhë, me vlerën e përgjithshme të akumulimit në 8 miliardë dollarë. Rreth 9% e australianëve vlerësuan shumë Bitcoin, 8% zotërojnë Ethereum dhe gjithashtu 5% zotërojnë Dogecoin.

Muajin e kaluar, Crypto com publikoi një projekt të markës mbarëbotërore me protagonist Matt Damon

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju