Rreth 400 milion dollarë financimi për të ndihmuar Binjakët të ndërtojnë në Metaverse të decentralizuar

Dyshet e Winklevoss përgatiten shumë për një të ardhme të Binjakëve në Metaverse të ndryshme teksa shkojnë kokë më kokë me rivalin Meta

Rreth 400 milion dollarë financimi për të ndihmuar Binjakët të ndërtojnë në Metaverse të decentralizuar

Shkëmbyesi i kriptove të Winklevoss Gemini me siguri do të caktojë fonde nga raundi i tij i financimit prej 400 milionë dollarësh drejt zhvillimit të një “përvoje të Binjakëve në Metaverse të ndryshme”.

Gemini zbuloi se në fakt kishte mbyllur një raund financimi për zhvillimin e kapitalit prej 400 milionë dollarësh me një vlerësim prej 7.1 miliardë dollarësh më 18 nëntor, duke vënë në dukje herën e parë që kompania kishte kërkuar në të vërtetë financime nga jashtë. Morgan Creek Digital udhëhoqi raundin me angazhim nga 10T, ParaFi, Newflow Partners dhe gjithashtu Marcy Venture Partners për të përmendur disa.

Veçanërisht, Commonwealth Bank of Australia (CBA) – e cila gjithashtu bashkëpunoi me Gemini për të nisur zgjidhjet e para të tregtimit të kriptove të ofruara nga një institucion i madh financiar 4 australian – mbështeti gjithashtu raundin

“Me këtë raund financimi, Gemini do të vazhdojë të sjellë në treg produkte të thjeshta, inovative dhe të sigurta dhe do të avancojë zgjerimin e tij gjeografik”, thuhet në deklaratë.

Gjatë një takimi me Forbes të publikuar më 18 nëntor, Tyler dhe gjithashtu Cameron Winklevoss detajuan strategjitë e tyre për të zgjeruar shtrirjen e Binjakëve drejt e në Metaverse

Tyler mbajti parasysh se në vend që të zhvillojë shumë "degë në hapësirën e mishit", - një referim për përmbledhjen e preferuar të bazuar në meme të fakteve fizike - biznesi synon të përhapet në të gjithë Metaverset e shumta:

“Ne do të ndërtojmë një përvojë të Binjakëve në Metaverse të ndryshme, ku mund të shkoni te Binjakët dhe të tregtoni, por do të ishte zhytëse në vend të telefonit tuaj.”

Sipas Forbes, dyshe sigurisht që do të ruajnë 75% të zotërimit mbi Gemini, me shoqëruesin bazë të Morgan Creek, Sachin Jaitly, duke u nënshkruar me bordin e mbikëqyrësve si një komponent i investimit financiar prej 75 milionë dollarësh të kompanisë së tij direkt në sistemin kripto.

Zhvendosja me siguri do ta sjellë përsëri dyshen drejt konkurrentëve me Mark Zuckerberg, për të cilin ata u grindën në gjykatë për posedimin e Facebook më shumë se një vjet më parë. Binjakët ndërmorën veprime ligjore kundër Zuckerberg në vitin 2004, duke deklaruar se ai mori të drejtat e tyre të autorit për të prodhuar Facebook, dhe gjithashtu u vendos për t'u zgjidhur në gjykatë në 2011 për 65 milionë dollarë.

Related: REALITET VIRTUAL Metaverse vjen më i detajuar teksa Meta shikon tinëz mbulesat e veshjeve haptike

Cameron theksoi për Forbes se ndryshe nga udhërrëfyesi i sistemuar për Metaverse nga kompanitë "si Facebook ose Fortnite", Gemini po shkon në kursin e decentralizuar për shkak të idesë se përdor përparësi më të mirë për individin:

“Por ka një rrugë tjetër, që është Metaverse i decentralizuar dhe ky është Metaverse ku ne besojmë se ka më shumë zgjedhje, pavarësi dhe mundësi, dhe ka teknologji që mbron të drejtat dhe dinjitetin e individëve.”

"Decentralizimi është një spektër," përfshiu Cameron, duke mbajtur parasysh se "ne duam të vazhdojmë të lëvizim poshtë spektrit drejt fuqizimit".

Dyshja rrëmbeu histori toke në The Sandbox Metaverse në fillim të prillit, me Tyler duke mbajtur parasysh në atë kohë se strategjia ishte krijimi i shkëmbimit të kriptove të Gemini dhe gjithashtu industrisë NFT Nifty Gateway në globin dixhital të përqendruar nga "play-to-fit".

.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali i telegramit Crypto Pump Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë të fitoni nga 5% në 45% fitim në vetëm pak orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance". A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ju urojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të kanalit Crypto Pump Signals for Binance.
William Adamson/ autori i artikullit

Tregtar me përvojë të gjerë në tregjet e këmbimit valutor dhe të kriptomonedhave. Pavarësisht moshës së tij të re, ai tashmë njihet në qarqe të gjera si profesionist në fushën e analizës financiare dhe tregtimit, ekspert në Qendrën Ndërkombëtare Financiare.

Lajmet kripto dhe sinjalet e pompës për tregtinë në Binance
Lini një Përgjigju